Jarmo Jagomägi
, Reporter
Kristaps Porzingis.
Kristaps Porzingis. Foto: Jerome Miron/USA Today Sports/Scanpix

Korvpalliliigas NBA olid taas heas hoos leedulane Domantas Sabonis ja lätlane Kristaps Porzingis, kuid mõlemad pidi leppima kaotusega.

Eriti valusalt läks Sabonise koduklubil Indiana Pacersil, kes pidi võõrsil napilt 108:109 alla vanduma Toronto Raptorsile. Võiduka kolmese viskas veidi üllatuslikult keskmängija Serge Ibaka 30,4 sekundit enne lõpuvilet.

Ligi 38 minutit platsil mütanud Sabonis sai kirja kolmikduubli: 15 punkti, 11 lauapalli ja 10 resultatiivset söötu. Üleplatsimeheks kerkis 32 silma ja 10 sööduga Raptorsi mängujuht Kyle Lowry.

Luka Doncici vigastuse järel on Dallas Mavericksi liidriks tõusnud Porzingis. Veidi üle 29 minuti mänginud lätlane viskas 32 punkti ja 12 lauapalli, kuid võistkonda kodus Memphis Grizzliesile 107:121 kaotusest päästa ei suutnud.

Viimases kolmes mängus on Porzingis visanud vastavalt 32, 35 ja 38 punkti, varem polnud ta Mavericksis üle 30 silma toonud. Üheski neist matšidest pole Doncic kaasa teinud, tema puudumisel on neljast matšist kaotatud kaks.

Lätlasele lõppes läinudöine kohtumine õnnetult, korvialuses võitluses löödi tal ninaluu puruks. Praegu pole veel täpselt teada, kas Porzingis peab ka mõne mängu vahele jätma.

Baltlastest väärib äramärkimist ka kollanokk Rodions Kurucs. 22-aastane lätlane viskas Brooklyn Netsi 129:88 võidumängus Golden State Warriorsiga ligi 27 minuti jooksul 12 punkti ja hankis viis lauapalli.