Voolaid ootamatult karjääri lõpetanud vutikoondislasest: tugev löök Eesti jalgpallile

Madis Vihmann esindas Eestit 19 korda (vasakul).

FOTO: Bernadett Szabo / Reuters

Eesti koondise ja FC Flora 24-aastane keskkaitsja Madis Vihmann teatas eile ootamatult suurest jalgpallist taandumisest.

«Soovin tänada klubi, treenereid ja mängijaid, kelle käe all ja kellega koos ma mänginud olen. Tegemist on isikliku otsusega, mida ma ei kommenteeri,» ütles Vihmann FC Flora pressiteenistusele.

Olukorda kommenteeris ka Eesti koondise peatreener Karel Voolaid. «See ei ole minu jaoks šokk. Ma olen selle aja jooksul, mil olen koondises töötanud, pidanud Madisega Eesti koondise kandidaatidest kõige rohkem telefonikõnesid.

Praegu räägin ma vaid selle uudise võtmes, sest me ei tea kunagi, kas Madis ühel heal päeval otsustab uuesti jalgpalli mängima hakata, kuna ta on väga noor. Aga kindlasti ta oma lage veel ei realiseerinud ja seal jäi kõvasti varu. See tähendab seda, et löök on Eesti jalgpallile tugev,» kostis ta Soccernet.ee-le.

FC Flora president Pelle Pohlak ütles Postimehele, et tegu oli sügavalt Vihmanni isikliku otsusega, mistõttu ei saa ta midagi kommenteerida. «Täpselt nii palju, nagu ta ütles, nii palju ta öelda tahtiski. Ütleme siis nii, et ta arvatavasti ei kommenteerigi oma otsust kellelegi. Seda tuleks austada.»

Vihmann tuli FC Floraga aastatel 2015 ja 2017 Eesti meistriks ning võitis aastal 2016 nii Evald Tipneri karika kui ka Superkarika. Eesti koondise eest käis Madis Vihmann väljakul 19 korda. Viimati mängis Vihmann laenulepingu alusel Šotimaa kõrgliigameeskonnas St Johnstone'is. 

Tagasi üles