N, 30.03.2023

Treener säästis Kontaveiti ja Malõginat paarismängust

Ville Arike
, reporter
Treener säästis Kontaveiti ja Malõginat paarismängust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Treener-kapen Märten Tamla innustab Valeria Gorlatšit (paremal) ja Katriin Saart.
Treener-kapen Märten Tamla innustab Valeria Gorlatšit (paremal) ja Katriin Saart. Foto: Tairo Lutter

Tennise Föderatsiooni karikavõistluste naiskonna treener-kapten Märten Tamla tõdes, et säästis matšis Itaaliaga esireketeid Anett Kontaveiti ja Elena Malõginat paarismängust, et nad oleksid homseks võistluspäevaks veidigi värskemad.

Kontaveit ja Malõgina pidasid eilses matšis Kreekaga esmalt mõlemad kolmesetilise üksik- ning seejärel koos ka paarismängu. Täna sai Malõgina üksikmängus kiirelt õhtule, kuid Kontaveiti kohtumine venis taas pikaks. Meie esireketi selg oli pärast seda ka veidi kange.

«Pärast Aneti mängu olid emotsioonid väga kõrgel. Arutasime tüdrukutega olukorra kiirelt läbi ja jõudsime järeldusele, et ei hakka Anetti ega Elenat väsitama, sest homme on samuti tähtsad mängud (matšis Austriaga – toim),» lausus Tamla.

Katriin Saar ja Valeria Gorlatš esitasid südi partii, kuid pidid Itaalia duole Jasmine Paolini – Martina Trevisan vanduma alla 3:6, 2:6. Eestlannad suutsid võita ainult ühe oma servigeimi, seda teises setis seisul 1:5.

«Esimese seti seisuni 3:3 ei võitnud keegi oma servigeimi, seda ei juhtu just tihti. Ei saa öelda, et tüdrukud servinuksid kehvalt. Vahel lihtsalt läheb nii, et ei saa punkte kätte. Palusin tüdrukutel mängida nii julgelt kui võimalik, jäin nendega rahule,» ütles juhendaja.

Saar ja Gorlatš kiitsid teineteist hea emotsionaalse toe eest väljakul. «Vastased eksisid vähem, meil tuli sisse topeltvigu,» nentis Saar.

Märksõnad
Tagasi üles