Tipphetked ⟩ Hellas Verona lõhkas üllatuspommi, kui tegi koduväljakul Juventusel selja prügiseks (1)

Itaalia jalgpalli valitsev meister Torino Juventus kohtub Serie A 23. voorus võõrsil Verona Hellasega. Mängu näeb algusega kell 21.40 Postimehe ja Kanal 12 vahendusel.

Kohtumine sai üsna haarava alguse, kui juba 21. minutil õnnestus Veronal pall väravasse toimetada. Juventusele tõttas appi VAR, kes õhkõrna suluseisu tuvastas ja kodumeeskonnalt värava ära võttis.

Rohkem hakkas juhtuma juba teisel poolajal ja esimesena jõudis tabamuseni Juventus. Nende suurim täht Cristiano Ronaldo läks üksi vasturünnakule ja sellest ka piisas, sest portugaallane toimetas palli väravavõrku. See oli talle kümnendaks järjestikuliseks mänguks, kus vähemalt ühe värava löönud.

Kõikidele ootusele vastupidiselt suutis järgmisena tabamuseni jõuda Verona. Fabio Borini kasutas Juventuse mängijate eksimused ära ja lõi mänguvahendi osavalt ümber väravavaht Wojciech Szczesny.

Kodupubliku päev sai ülirõõmsa pöörde, kui 84. minutil otsustas peakohtunik pärast VARiga vestlemist Veronale penalti määrata. Seda asus sooritama nende kapten Giampaolo Pazzini, kes oivalise löögiga Verona 2:1 juhtima viis.

See jäi ka viimaseks ohtlikuks olukorraks tänases kohtumises ja Verona sai hakkama nädala suurima üllatusega. Juventus jätkab 54 punktiga liigaliidrina, kuid nende edu Milano Interi ees on ainult kolm punkti. Verona tõusis Euroopa liiga kohale ehk kuuendaks, olles kogunud 34 punkti.

Mäng tervikuna järelvaadatav:

Tänavuse hooaja esimeses omavahelises liigamängus oli Juventus kodus skooriga 2:1 parem. Hellas asus 20. minutil Miguel Veloso tabamusest juhtima, kuid Aaron Ramsey ja Cristiano Ronaldo väravad kinkisid võidupunktid Juventusele.

22 mänguga 54 punkti kogunud Juventus hoiab liigatabelis liidripositsiooni, edestades lähimat jälitajat Milano Interit kolme silmaga. Seitsmes järjestikuses liigamängus kaotust vältinud Hellas asub 31 punktiga kümnendal kohal. Hellas kaotas viimati 7. detsembril, kui tunnistas võõrsil Atalanta paremust.

Juventuse staarründaja Cristiano Ronaldo on suurepärases hoos: portugallane on skoorinud üheksas järjestikuses liigamängus. Väravalööjate edetabelis asub 19 tabamust kirja saanud Ronaldo teisel kohal, teda edestab 25 väravat löönud Rooma Lazio ründaja Ciro Immobile.