N, 30.03.2023

Eesti naiskond tahab ajaloolist saavutust korrata: EM-ile pääs näib reaalne

Postimees Sport
Eesti naiskond tahab ajaloolist saavutust korrata: EM-ile pääs näib reaalne
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti võrkpallinaiskond pääses eelmisel aastal esimest korda EM-finaalturniirile.
Eesti võrkpallinaiskond pääses eelmisel aastal esimest korda EM-finaalturniirile. Foto: Sille Annuk / Tartu Postimees

Täna selgusid Eesti võrkpallinaiskonna vastased 2021. aasta EM-valikturniiriks. Koondise uus peatreener Lorenzo Micelli on positiivselt meelestatud.

Juba on EM-finaalturniirile koha taganud nelja korraldajamaa esindused (Bulgaaria, Serbia, Horvaatia, Rumeenia), samuti kaheksa naiskonda eelmise EMi tulemuste põhjal (Türgi, Itaalia, Poola, Holland, Saksamaa, Venemaa, Belgia, Aserbaidžaan). Läbi kvalifikatsiooni pääseb finaalturniirile 12 naiskonda, alagruppe on kokku kuus, seisab võrkpalliliidu pressiteates.

Eesti kuulub ainsasse kolmeliikmelisse alagruppi koos Šveitsi ja Valgevenega. EMile pääsevad iga alagrupi kaks esimest naiskonda. Valikmängud toimuvad selle aasta augustis ja septembris, finaalturniir järgmise aasta augustis-septembris.

Naiskond alustab valikmängudega uue peatreeneri Micelli juhendamisel. Tema sõnul on meie võimalused teist korda finaalturniirile jõuda reaalsed.

«Mõlemad vastased on meile jõukohased, seega hindan edasipääsuvõimalusi reaalseteks ja olen ees ootava protsessi osas väga positiivselt meelestatud. Valgevenel on minevikust ette näidata häid tulemus, ent hetkel valitseb teadmatus, millise koosseisuga nad plaanivad edasi minna, kas tuleb noorenduskuur või jätkatakse kogenumatega. Usun, et alagrupi teise koha eest tuleb meil eelkõige võidelda Šveitsiga,» rääkis Micelli, kes on meie naiskonna kandidaatidega jooksvalt suhelnud ja suviseid plaane arutanud.

«Olen kogenumate mängijatega kõigiga ühenduses olnud ja oleme juba ka ettevalmistuseks individuaalseid kavasid teinud. Eelmisel nädalal kohtusin Prantsusmaal liigamängus Eliise Hollase ja Polina Bratuhhina-Pitou´ga (Micelli juhendab Le Cannet´ naiskonda, Hollas ja Bratuhhina-Pitou mängivad Terville Florange´i naiskonnas - toim.). Vaikselt tegeleme ka suviste sõprusmängudega paika saamisega, seega töö käib igal rindel ja ootan suure põnevusega suve ja esimesi väljakutseid Eesti naiskonnaga.»

Naiste EM-valiksarja alagrupid:

A-alagrupp: Valgevene, Šveits, Eesti
B-alagrupp: Ukraina, Portugal, Gruusia, Rootsi
C-alagrupp: Hispaania, Kreeka, Austria, Norra
D-alagrupp: Slovakkia, Soome, Montenegro, Kosovo
E-alagrupp: Ungari, Prantsusmaa, Iisrael, Taani
F-alagrupp: Sloveenia, Tšehhi, Bosnia ja Hertsegoviina, Läti

Selgusid ka meeste EM-valiksarja alagrupid. Eesti meeskond on ühe korraldajana finaalturniirile koha taganud. Lisaks toimuvad alagrupimängud Soomes, Tšehhis ja Poolas. Viimase EMi tulemuste põhjal tagasid koha järgmise aasta finaalturniirile Serbia, Sloveenia, Prantsusmaa, Venemaa, Itaalia, Ukraina, Saksamaa, Belgia. Igast alagrupist pääseb finaalturniirile võitja, lisaks tagavad koha finaalturniiril viis paremat teise koha meeskonda. Neljaliikmeliste alagruppide teise koha saajate tulemustest arvatakse seejuures maha mängude tulemused alagrupis viimase koha saanud meeskonnaga.

Meeste EM-valiksarja alagrupid:

A-alagrupp: Holland, Rootsi, Horvaatia
B-alagrupp: Bulgaaria, Austria, Iisrael
C-alagrupp: Türgi, Põhja-Makedoonia, Taani, Bosnia ja Hertsegoviina
D-alagrupp: Hispaania, Läti, Moldova, Küpros
E-alagrupp: Slovakkia, Rumeenia, Šveits, Albaania
F-alagrupp: Kreeka, Montenegro, Aserbaidžaan, Gruusia,
G-alagrupp: Valgevene, Portugal, Norra, Ungari

Märksõnad
Tagasi üles