Rain Veidemani koduklubi sai järjekordse kaotuse, tabeli lõpuotsast pääsu pole

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Rain Veideman (palliga).
Rain Veideman (palliga). Foto: Fabio Pirazzi

Itaalia korvpalli esiliigas pidi järjekordse kaotuse vastu võtma Rain Veidemani koduklubi Roma Eurobasket, sel korral jäädi võõrsil 76:89 alla Agrigentole.

Võõrustajad panid oma paremuse maksma teisel poolajal, mis võideti 49:39.

Põhikoosseisu kuulunud Veideman oli platsil 26 minutit, viskas 10 punkti ja hankis kaks lauapalli. Meie mees tabas kaheseid viiest kaks, kolmeseid kolmest üks ja vabaviskeid kahest üks.

Eestlase koduklubil on üsna raske seis: kolm vooru enne põhiturniiri lõppu hoitakse läänedivisjonis 14 võistkonna konkurentsis 12. positsiooni. Vägagi tõenäoliselt enam kohta ei parandata, sest Latina jääb juba kolme võidu kaugusele.

Veideman liitus Romaga 22. detsembril, pärast seda on võistkond võitnud kolm ja kaotanud seitse matši. Meie mehe saak on siiani keskmiselt 30,7 minutiga 13,5 punkti.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Oluliselt paremini läheb Kaspar Treieri ja Mikk Jurkatamme koduklubil Ravennal. Meie mehed purjetasid varakult idadivisjoni põhiturniiri võidule, hooaja 19. võit teeniti numbritega 70:57 San Severo vastu.

Eestlased olid taas kandvas rollis. 22 minutit mänginud Treier viskas 11 punkti ja hankis seitse lauapalli, Jurkatamm skooris 26 minutiga kuus silma.

Väikese pausi järel kuulus Forli koosseisu vigastusest taastuv Kaspar Kitsing. Mänguaega ta küll ei teeninud, võistkond pidi võõrsil vastu võtma 58:71 kaotuse Verona vastu. Forli jätkab liigatabelis kohe Ravenna järel teisena.

Kui mullu pääsesid mõlema konverentsi võitjad otse Itaalia kõrgliigasse, siis nüüd on süsteem oluliselt muutunud. Põhiturniirile järgnevad «boonusvoorud» teise divisjoni satside vastu, misjärel selguvad läbi play-off´i kaks üles astujat ja kolm liigast väljalangejat.