N, 8.12.2022

Kanepi poleemika jätkub, Sõõrumaa torkas Panti: tundsin, et mul pole mõtet teda ümber rääkida

Postimees Sport
Kanepi poleemika jätkub, Sõõrumaa torkas Panti: tundsin, et mul pole mõtet teda ümber rääkida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaia Kanepi.
Kaia Kanepi. Foto: CHRISTOPHE ARCHAMBAULT/AFP

Kaia Kanepi mitteosalemine eelmisel nädalal Tallinnas toimunud tennise Fed Cupi turniiril tekitas paraja segaduse, kuna meie teine reket oli valmis mängima, aga koondisse teda ei valitud. Nüüd võttis teemal sõna ka Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa, kelle sõnul lubasid nii Kanepi kui ka alaliit, et Fed Cupil osalemiseks antakse endast parim.

Tennisenaiskonna peatreener Märten Tamla nimetas turniiri eel kolm põhjust, miks Kanepi koosseisu ei mahtunud. «Eesti koondise eest mängimine on minu jaoks auasi. Kui kutse tuleb, peab mängija tahtma oma riiki esindada. Mitte nii, et tulen ja mängin ainult siis, kui tahan, kui olümpiale pääsemine või miski muu asi mängus,» alustas Tamla.

Ta jätkas: «Teiseks ütlesin tüdrukutele juba kaks nädalat tagasi, et võistkond jääb niisuguseks nagu see on. See tähendas, et saime rahulikult oma plaane ellu viia ja trenni teha. Eelmised aastad on näidanud, et niisuguse rahuliku valmistumise korral on tulemused olnud paremad. Kolmandaks tuleb vaadata ka tulevikku. Peame mitte tegema ühekordseid otsuseid, vaid selle võistkonnaga arenema.»

Sõõrumaa ütles Betsafe'i videopodcast'is, et tenniseliidu galaõhtul idanes mõte, et nii Anett Kontaveit kui ka Kanepi võiksid osaleda Tokyo olümpial. «Arvestades senist praktikat leidsime, et seal võinuks lõhnata medalivõit,» ütles EOK juht.

«Kaia ja tenniseliit eesotsas Allar Hindiga (peasekretär – toim) lubasid teha kõikvõimaliku. Kanepi oli väge täis ja ütles, et on valmis mängima. Lõpuks teda ei valitud ja ma ei saanudki selgitustest aru,» jätkas Sõõrumaa.

Ta tegi torke ka tenniseliidu presidendi Enn Pandi suunas, kelle suusad on Kanepi omadega ilmselt lootusetult risti läinud. «Kui sporti juhitakse oma isiklike sümpaatiate ja solvumistega... Ma ei suuda sellist meest ümber rääkida. Tundsin, et sellel pole mõtet.»

Kalev Kruusi jutuajamine Urmas Sõõrumaaga:

Märksõnad
Tagasi üles