Rallisaade ⟩ Esimene võistluspäev Rootsis möödus Evansi dikteerimisel

Rootsi ralli lühendatud avapäeval tõmbas eile pikima kõrre waleslane Elfyn Evans, kes edestas päeva lõppedes Ott Tänakut 8,5 sekundiga. Kolmandal kohal lõpetas noor soomlane Kalle Rovanperä (+14,3). Vaata esimese võistluspäeva kokkuvõtet Postimehest kell 10.30.

Evans haaras juhtohjad alates esimesest katsest ning hoidis edu päeva lõpuni. 31-aastane rallisõitja võitis neljast kiiruskatsest kaks ning juhib avapäeva järel vähem kui kümne sekundiga.

Lumevaesetes oludes suutis Evansile konkurentsi pakkuda valitsev maailmameister Ott Tänak, kes samuti kaks katsevõitu teenis.

Esimene võistluspäev lõppes kurvalt erasõitjana startinud Jari-Matti Latvalale, kes toitekaabli purunemise tõttu päeva katkestama pidi.