Läti tippklubid panid Eesti korvpallitiimid kindlalt paika

Henry Lääne
Robert Valge (palliga) on Tartu üks liidreid.
Robert Valge (palliga) on Tartu üks liidreid. Foto: Sille Annuk

Eesti-Läti korvpalliliiga tänases kahes mängus tundsid võidurõõmu tabeli tippu kuuluvad BK Ogre ja Ventspils.

Liigaliidrina ühe kaotuse kõrvale 22. võidu saanud Ogre alistas koduväljakul Tartu Ülikooli 91:61. Mängu saatus pandi paika kolmanda veerandajaga, kuna avapoolaja järel olid taaralinlased maas vaid viie punktiga.

Kolmandal neljandikul pani Ogre sisse järgmise käigu ning võitis selle 26:7 - edasi jäi neil üle vaid matši kontrollida. Üleplatsimehena viskas Tartu Robert Valge 24 punkti, Ogre poolelt tõusis 22 silmaga esile James Batemon.

Liigahooaja 23. mängust 18. võidu saanud Ventspils võõrustas mödunud nädalavahetusel teist Läti hiidu Riia VEFi üllatanud Pärnu Sadamat. Seekord suvepealinlased ei šokeerinud.

Nad kaotasid kõik veerandajad ning poolajapausile minnes oli Ventspilsi eduseis 14 punkti, lõpuks näitas tabloo Läti tipu 124:91 paremust. Janis Kaufmanis tõi 20 silma, aga kohtumise edukaim korvikütt oli 24 punktiga pärnakate korvialune jõud Lauris Blaus.