Võtmerolli mänginud eestlane aitas oma koduklubi eurosarjas veerandfinaali

Henry Lääne
Oliver Venno (keskel).
Oliver Venno (keskel). Foto: Istanbuli Galatasaray

Võrkpalli CEV Cupil pääses kaheksa parema hulka Istanbuli Galatasaray, kelle liider Oliver Venno kogus täna 20 punkti. Türgi hiid küll kaotas, ent avamängu kindel võit tagas neile pileti veerandfinaali.

Galatasaray vastaseks oli teise eestlase Kristo Kollo koduklubi Galati Arcada Esimese lahingu võitis Venno 3:0 ning täna tagati edasipääs kahe geimi võiduga. Arcada oli lahingus parem 3:2.

Venno tõi 20 punkti ja oli sellega Galatasaray resultatiivseim. Eriti heas hoos oli ta servil, lüües viis ässa. Kollo kontosse kogunes viis silma. Veerandfinaalis on Galatasaray vastaseks Izmiri Arkas.

Meistrite liigas võttis pealtnäha veenva võidu Timo Tammemaa tiim Tours, alistades 3:0 Varssavi Verva. Kaks ässa löönud eestlane kogus kuus punkti. Tours on D-grupis kolmandal kohal ning jääks praeguse seisuga play-off'i ukse taha.

Andri Aganits ja Maaseiki Greenyard tegid 3:1 säru Ankara Halkbankile, kindlustades C-grupis kolmandat kohta. Sealjuures kujunes teine geim tervelt 39minutiliseks, Türgi klubi võitis selle 36:34. Aganitsa arvele jäi üheksa punkti.