Kehra alistas lõpusekundi väravast Tallinna ja jätkas võimast seeriat

HC Kehra käsipalliklubi.
HC Kehra käsipalliklubi. Foto: Helin Potter / Arhiiv

​Meeste meistriliiga 14. voor lõppes neljapäeval haarava lahinguga HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi ja HC Tallinna vahel. Tänavu kodusaalis kaotuseta olevad kehralased said viimasel sekundil visatud väravaga 25:24 (11:8) võidu ning tõusid pealinlastest ühe punkti kaugusele.

Mängu eel mullusest hõbemedalistist kolme silmaga maas olnud HC Kehra/Horizon Pulp&Paperil oli võimalus vahe tabelis minimaalseks vähendada. Kodumeeskond sai mängule kõik paremad, Tallinna ridadesse naasis eelmiste mängudega võrreldes vigastusest paranenud kaitsetugi Markus Viitkar.

Kohtumine algas, nagu eeldada võiski, tasavägiselt. Kuueminutilise mängu järel oli seis 3:3, kuid järgmise kuue minutiga lisasid mõlemad meeskonnad oma kontosse vaid ühe tabamuse. Kaitse toimis mõlemal võistkonnal korralikult, puurivahid Viktor Nikolajev ja Armis Priskus tegid häid tõrjeid, ent tehnilise praagigagi patustati palju.

13. minutil said kehralased Dmõtro Jankovski täpse viske järel esmakordselt juhtima ning viis minutit hiljem tuli Anton Borovski tabamusest 7:5. Pealinlasi hoidsid mängus meistriliiga parima snaipri Kaspar Leesi täpsed karistusvisked. Tallinn ei saanud vahepeal veerand tunni jooksul väljakult sooritatud visetest palli Nikolajevi selja taha.

Kehra ründas kannatlikult ja kuigi skoor muutus visalt, mindi puhkepausile 11:8 eduseisus. Riietusruumist väljusid võõrustajad paremini ning 35. minutil tegi Uvis Strazdinš 13:8. Viis minutit hiljem jäid kehralased minutiks platsile neljakesi ja Tallinnal õnnestus mängurütmi muutus tuua.

Järjest tabasid Rainer Kelk, Marek Karu ja Marko Slastinovski ning seis oli 16:14. Veidi aega visati väravaid kordamööda, kuniks Sten Toomla vähendas kiirrünnakust vahe minimaalseks ning 52. minutil tõi Kelk samal viisil tabloole 21:21 viiginumbrid. Lõpuminutid möödusid ülimalt haaravas heitluses.

Sergio-Silver Kreegimaa viis 58. minutil Kehra 23:22 juhtima, Robin Oberg viigistas kiirelt. Kui mängida jäi 70 sekundit, viskas Vladislav Naumenko kodumeeskonna ette, kuid vastus tuli seekord Leesilt. Kehra peatreener Mart Raudsepp võttis aja maha ning Naumenko purjetas kaitsjate vahelt läbi, visates koos lõpusireeniga 25:24 võiduvärava!

Kehra võimas seeria sai jätku – tänavu on kõigi sarjade peale kodusaalis tosinast mängust võidetud 11 ja viigistatud. Võitjate kasuks viskas Naumenko kuus, Strazdinš viis, Borovski neli ning Janar Mägi ja Indrek Normak kolm väravat. Kaotajatel tabas Lees viis, Oberg ja Slastinovski neli ning Kelk kolm korda.