Eestlased naasid talisurfi MMilt uhkete tiitlitega

Kelkude slaalom, esiplaanil võitja Paulius Voverys.

FOTO: Enda Pärisma

Eile jõudsid Soomes Lestijärvil lõpule talisurfi maailmameistrivõistlused «WISSA 2020», mis tõid palju kulda ja karda ka eestlastele.

MMi kolmas võistluspäev möödus vaikses tuules, mistõttu toimusid sõidud vaid lohedele. Hommikul lükati kõik sõidud edasi ning tiivad ja kelgud ootasid päralõunani tuult, mida ei tulnudki. Võistluste viimane, neljas päev andis taas piisavalt tuult, et kõik klassid sõita saaksid. Lohed tegid viimased kursisõidud, kelkudele ja tiibadele toimusid nii slaalom kui kursisõit. 

Eestlased olid edukaimad GPS kiirussõidus, kus maailmameistritiitli toovad kodumaale Raigo Piho (loheklass) ja Boris Ljubtšenko (kelkude klass). Kelkude kiirussõidus sai kolmanda koha Tõnis Salong.

Head sõidud tehti kelkude lühiraja slaalomis. Parima eestlasena saavutas kolmanda koha Boris Ljubtšenko. Edukad olid meie noored: U20 klassi maailmameistritiitli pälvis Raul Mihkel Anton (üldarvestuse viies), teise koha sai Kaur Säärits ja kolmanda Ekke Madis Tombu.

Ühtlasi krooniti Säärits U17 klassi maailmameistriks, samas vanuseklassis sai kolmanda koha Marta Arete Sokk, olles oma vanuseklassi tüdrukute meister. Liisa Aasma sõitis end naiste arvestuses teisele kohale. Grand masterite vanuseklassis saavutas teise koha Raivo Saarm.

Kelkude kursisõidus U20 klassis sai teise koha Joonas Väär ja kolmanda Raul Mihkel Anton. Grand masterite vanuseklassi kolmas koht läks Raivo Saarmile. 

Maailmameistriks lohe suusaklassis sai Nikita Kodanev (Venemaa), lumelaudadega lohe klassis Nikita Sokolov (Venemaa). Kelkude slaalomi võitis Paulius Voverys (Leedu) ja kursisõidu Aleksandr Leontjevs. Tiibade klassis sai tiitli nii slaalomis kui ka kursisõidus tšehh Miroslav Pacold.

Tagasi üles