Barcelona alistas tänavuse hooaja üllataja, aga kaotas põhimängija

Kris Ilves
Jordi Alba.
Jordi Alba. Foto: LLUIS GENE/AFP

Hispaania jalgpalli valitsev meister Barcelona alistas koduväljakul Getafe 2:1 ja kerkis liigatabelis Madridi Realiga samale pulgale.

Barcelona haaras juhtohjad 33. minutil, kui skooris Antoine Griezmann. Kuus minutit hiljem suurendas eduseisu Sergi Roberto. Getafe ainsa tabamuse eest hoolitses teise poolaja keskpaigas Angel Rodriguez.

Barcelona sai küll üheväravalise võidu ja kolm punkti, aga kaotas enne Meistrite liiga play-off’i põhimängija. Vasakkaitsja Jordi Alba sai 22. minutil jalatrauma, mis tähendab, et suure tõenäosusega ootab teda ees mängupaus. Barcelona kohtub 25. veebruaril Meistrite liiga kaheksandikfinaali avamängus Napoliga.

Lisaks pani Barcelona punkti Getafe neljamängulisele võiduseeriale. Tänavuse hooaja üllataja Getafe püsib medalimängus, asudes liigatabelis 42 punktiga kolmandal kohal. Barcelona ja Madridi Real on kogunud 52 punkti, kuid pealinnaklubi on mänginud ühe kohtumise vähem.