Kerr Kriisa koondise võimalikust debüüdist: ega ma niisama siia kella lööma ei tulnud

Kerr Kriisa korvpallikoondise trennis.

FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

Eesti korvpallikoondise ainus potentsiaalne debütant, 19-aastane Kerr Kriisa vaatab tuleva nädala mängudele Põhja-Makedoonia ja Itaalia vastu mõõduka optimismiga. 

«Ega ma otseselt selle peale [et mind 14 hulka valitakse] ei mõelnud. Olin ja rahul ja uhke selle üle, et sain kutse. Edasi ei mõelnudki, et mis saab ja kas saan mängida. Olen praegu siin ja teen tööd. Eks näis, kuidas läheb,» sõnas noor mängujuht, kellel jäi esimesest koondisepäevast väga hea mulje. 

«Arvan, et kõik tuleb ikka raske tööga. Avansi andmisesse ma ei usu. Ju siis treenerid märkasid mind ja olen selle üle uhke,» jätkas ta. «Ega ma niisama ka siia n-ö kella lööma ei tulnud. Üritan enda asja ajada ja loodan, et olen kuidagi satsile vajalik. Eks ma ikka loodan mängida.»

Suurema osa hooajast on Kriisa mänginud Leedu esiliigas Kaunase Žalgirise duubli eest, lühikese perioodi oli ta laenul ka kõrgliiga satsis Prienai. Tõsi, ta on saanud aasta jooksul korralikult treenida Žalgirise põhisatsiga, mis ongi arengu üks aluseid.

«Enne Preinaisse minekut tegin stabiilselt Euroliiga satsiga trenni, arvan, et sain juba seal palju küpsemaks. Aga Prienai kogemus andis mulle kindlasti juurde, järjepidevalt meeste vahel mängida,» arutles Kriisa, kes Kaunasesse naastes hakkas küll põhisatsiga koos treenima, ent mänguaega on tulnud vaid duublis. 

Talendikal mängumehel on sel nädalal debüüdiks kaks võimalust: 20. veebruaril kohtutakse võõrsil Põhja-Makedooniaga, kolm päeva hiljem kodus Itaaliaga. Balkanile sõidavad kaasa kõik 14 sõelale jäänud mängijat, esimese matšis 12-mängijalise koosseisu valivad treenerid kolmapäeva õhtul.

Tagasi üles