Rally Estonia lootus WRC-sarja võõrustada sai järjekordse tagasilöögi

Ott Tänakul (pildil) võib kihutada tulevatel aastatel hoopiski Horvaatias.

FOTO: Helena El Mokni / Hyundai Motorsport / Helena El Mokni

Samal ajal kui Eestis vaieldakse teemal, kas Rally Estonia peaks olema Eesti autospordi prioriteet, soovivad horvaadid kuningliku rallisarja hoopiski enda riiki tuua.

Nimelt külastas WRC promootor Oliver Ciesla Zagrebit, et arutada sealsete funktsionäridega MM-ralli võimalikku toimumist 4 miljoni elanikuga Horvaatias.

Zagreb lootis autoralli MM-sarja võõrustada juba 2019. aastal, kuid seni pole see plaan realiseerunud. Kohaliku auto- ja kardiliidu presidendi Davroin Štetneri sõnul tekib neil uus võimalus WRC ralli riiki toomiseks, kui nad viivad edukalt läbi oktoobris peetava kandidaatralli. See looks Štetneri sõnul eeldused WRC-saja promootoriga 10-aastase lepingu sõlmimiseks.

«Pärast seitset aastat läbirääkimisi proovime nüüd ametlikult tuua WRC etapi Horvaatia pealinna Zagrebi. Valitsus ja linn toetavad meid täielikult - see näitab ürituse olulisust. Nüüd peame tegeme kõik endast oleneva, et korraldada edukas kandidaatralli tänavuse aasta lõpus. Horvaatias on head teed ja piisavalt majutusvõimalusi sellise suurprojekti võõrustamiseks,» lisas Štetneri.

Autoralli MM-sarja üritab pürgida ka Lõuna-Eesti teedel peetav Rally Estonia, kuid pinged korraldajate ja Eesti Autospordi Liidu vahel on seadnud Maarjamaa pinnal peetava suurürituse tõsisesse ohtu. 

Tagasi üles
Back