Eestlanna tegi MK-sarjas karjääri ühe parema stardi

Daisy Kudre teenis MK-etapil 6. koha.

FOTO: Raul Kudre / Eesti Orienteerumisliit

Lumevaese talve tõttu peeti suusaorienteerumise MK-sarja esimene etapp alles täna Põhja-Rootsis Vindelnis, Daisy Kudre teenis naiste sprindis kuuenda koha.

Tegemist oli tema karjääri paremuselt teise tulemusega MK-sarjas. «Olingi kuue parema hulka jõudmise endale eesmärgiks seadnud. Selle plaani ma täitsin, kuid tänase sooritusega rahule jääda ei saa. Rada oli väga kiire ja suhteliselt tehniline, keerukust lisas mitmete kaardistamata lumesaanijälgede ja otselõikamise võimaluste esinemine maastikul, mis kutsus ka favoriitidel esile päris suuri orienteerumisvigu,» rääkis Kudre orienteerumisliidu pressiteate vahendusel.

Ta lisas: «Tundsin ennast füüsiliselt igati konkurentsivõimelisena ja suutsin vältida suuri vigu, kuid kolm-neli umbes kümnesekundilist eksimust lipsas sisse. Niisuguse sõiduga nii kõrge koha saamine üllatas mind, kuid täna võitsidki kõige vähem vigu teinud sportlased. Homsel tavarajal püüan leida sujuvama sõidustiili.»

Paralleelselt täiskasvanute MK-etapiga peetakse samas ka juunioride MM- ja noorte EM-võistlused, mis pidanuks toimuma Lätis, kuid viidi lumepuudusel üle Rootsi. Juunioride MMi sai noormeestest Sander Pritsik 12. ja noorte EMil poistest Olle Ilmar Jaama 10. koha.

Tagasi üles