«Sport vajab Roger Federeri!»

Novak Djokovic vasakul koos Roger Federeriga.

FOTO: via www.imago-images.de/imago images / Colorsport

Läinud nädalal teatas Roger Federer, et peab minema põlveoperatsioonile ning nõnda jätab ta vahele tänavused Prantsusmaa lahtised meistrivõistlused. Kõik see tuli suureks üllatused maailma esireketile Novak Djokovicile, kes loodab šveitslast peagi väljakutel näha.

Federer oli aasta alguses peale põlvemure veel probleeme kubemelihasega ning ta polnud Austraalia lahtistel kõige paremas vormis. Sellest hoolimata jõudis legendaarne tennisist poolfinaali, kus alistus just Djokovicile. «Teadsin Austraalias, et tal on mingid probleemid, kuid midagi nii tõsist ei osanud ette näha,» sõnas Djokovic.

Serblane sai kõigest teada samuti uudiste vahendusel ja see kõik tuli talle suureks üllatuseks. «See oli usumatu, kui ma üdini aus olen.»

Djokovic, kes võitis Austraalias oma 17. suure slämmi tiitl, käis 2018. aastal küünarnuki operatsioonil, millest taastumine võttis väga kaua aega. Oma ühele peamisele rivaalile soovib ta kiiret paranemist. «Mulle ei meeldi näha, et keegi peab minema opertasioonile, sest tean, kui keeruline on sellest tagasi tulla. Roger on Roger ja sport vajab teda. Loodan, et juba Wimbledonis on ta endisena tagasi,» lõpetas Djokovic.

Tagasi üles
Back