Dopingupatune maailmameister ei võta süüd omaks: keegi saboteeris mu veepudelit

Jenny Fransson võitis Rio olümpiamängudel pronksmedali.

FOTO: Toru Hanai/REUTERS

Veebruari alguses positiivse dopinguproovi andnud Jenny Fransson vannub endiselt, et on süütu ning pole rahul Rootsi antidopinguagentuuri tööga.

Rio OMil naiste vabamaadluses pronksmedali võitnud ning 2012. aasta maailmameistri Franssoni dopinguproovist leiti anaboolse steroidi metüültestosterooni jälgi. 

Rootsi antidopingu sõnul sattus keelatud aine Franssoni organismi suukaudsel manustamisel. Sportlase enda sõnul pole ta teadlikult dopingut tarvitanud. Küll aga kahtlustab ta sabotaaži. «Ma ei taha sedasi mõelda, aga ainus võimalus on, et keegi tegi mulle seda mulle meelega,» sõnas maadleja.

Nimelt arvas Fransson, et keegi pani dopingut tema veepudelisse. Rootsi antidopingu esindaja Tommy Forsgren ütles, et ükski labor ei saanud pudelit testida. Ta kordas, et tegelikult on oma süütuse tõestamine sportlase enda teha.

Fransson pole aga selle arvamusega nõus. «Tuleb välja, et pean samal ajal olema jurist, biomeditsiiniprofessor ja politseinik. Kõik selleks, et saaksin tõestada - ma pole teadlikult dopingut tarvitanud.»

Tagasi üles
Back