Björgen astus Johaugi kaitseks välja: teised suusatajad peaksid rohkem treenima hakkama

Marit Björgen

FOTO: JON OLAV NESVOLD/imago/Bildbyran

Kaheksakordse murdmaasuusatamise olümpiavõitja Marit Björgeni sõnul on alusetu süüdistada Therese Johaugi suusatamise hävitamises . Endine tippsuusataja leiab, et teised sportlased võiksid lihtsalt rohkem treenima hakata.

Läinud nädalavahetusel lõppenud Ski Touril oli  Johaugi edu lähima konkurendi Heidi Wengi ees kolm minutit ja 40 sekundit. 2018. aastal karjääri lõpetanud Marit Björgeni sõnul on Johaugi ülevõim tingitud lihtsalt paremast treenitusest.

«Teised suusatajad peaksid teda jälgima ja tundma huvi, mida teeb ta teisiti. Usun, et ta treenib näiteks 200-300 tundi rohkem kui ükski teine naissuusataja. Need on aastatepikkuse raske töö viljad. Teised suusatajad  peavad  samale tasemele tõusemiseks tegema lihtsalt paremat tööd,» tõdes endine tippsuusataja.

Naiste murdmaasuusatamist viimased aastad domineerinud Johaugi on asutud juba süüdistama ka murdmaasuusatamise hävitamiseks. Johaug pidas hiljuti vajalikuks teemat ka ise kommenteerida. «Tunnen, et pean ennast kaitsma. Räägitakse, et distantsid on liiga pikad. Siis on vale, kui etapp lõppeb mäe otsas. Nüüd on ka allamäge lõppevad sprindid  halvad. Leian, et ma olen lihtsalt teinud kõva tööd, et saada paremini hakkama ka lühikestel sõitudel ja lihtsamatel rajaprofiilidel,» selgitas Johaug enda ülemvõimu. 

Björgeni sõnul on kahetsusväärne, et Johaug peab end end selliste süüdistuste eest kaitsma. «Ma arvan, et see on väga kurb. Endise tiimikaaslasena tean, mida Therese teeb, et sel tasemel olla. Ta on kõva katsetaja ja töötab iga päev enda nõrkustega, et edasi areneda. Kui norralased on poodiumil, räägitakse murdmaasuusatamise hävitamisest. Kui ühtäkki meid kolme hulgas pole, on Norra suusatamisega midagi juhtunud. Kõiki on raske rõõmustada,» tõdes Björgen lõpetuseks.

Tagasi üles