Pealtvaataja surmaga lõppenud ralli korraldajad pääsesid kohtus puhta nahaga

Lein.

FOTO: Elmo Riig

Täna sai Soomes lõpplahenduse kuu aega kestnud kohtuprotsess 2018. aasta suvel ühel kohalikul rallil toimunud traagilise õnnetuse üle, kus suri 1962. aastal sündinud naine. Esiti süüdistati viit inimest – nelja korraldajat ja üht turvameest – ettevaatamatusest surma põhjustamises, kuid täna otsustas prokurör sellest taganeda.

Seinajökis toimunud ralli avakatsel sõitis kontrolli alt väljunud auto otsa matkatoolis istunud naisele. Hukkunu oli väliskurvis ehk kõige ohtlikumas kohas.

Prokuröri esialgsel hinnangul oleks pidanud korraldajad teadma, et sellises kohas võib publikut olla, kuna tegemist oli selle kiiruskatse ühe kõige populaarsema jälgimiskohaga.

Naine sai autolt löögi vastu pead ning suri silmapilkselt. Mõni hetk enne saatuslikku kokkupõrget hoidis ta käes väikest last, kuid kui oli näha, et auto on kontrolli kaotanud, õnnestus lapse isal võsuke enda kätte võtta.

Kohtus öeldi, et teised pealtvaatajad olid hukkunule korduvalt teatanud – sa istud ohtlikus kohas, liigu mujale. Naine aga eiras soovitusi.

Tagasi üles