Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Londoni Arsenali mängijad väravat tähistamas.
Londoni Arsenali mängijad väravat tähistamas. Foto: ADRIAN DENNIS/AFP

Inglismaa jalgpalli FA Cupis tagas Londoni Arsenal pääsme veerandfinaali, kui alistas eile võõrsil 2:0 Portsmouthi.

Arsenali esimese värava lõi avapoolaja 45. minutil Sokratis Papastathopoulos, 51. minutil oli täpne Edward Nketiah.

Arsenali algkoosseisu kuulus tugevuselt Inglismaa kolmandas liigas mängiva Portsmouthi vastu koguni kuus 20-aastast või nooremat mängijat. Ühtlasi lõpetasid Arsenali noormängijad Portsmouthi kauni seeria – eelneval 19 mängul polnud Hampshire’is baseeruv klubi koduväljakul kaotanud.

Arsenal on FA Cupis vähemalt veerandfinaali jõudnud viimasest seitsmest hooajast koguni viiel korral. Arsenal on ka FA Cupi ajaloo edukaim võistkond, olles karika pea kohale tõstnud 13. korral. Viimati võitis Londoni klubi võistlussarja hooajal 2016-17.

FA Cup on ainus võistlussari, kus Arsenalil on võimalik sel hooajal midagi võita.

Täna peetakse FA Cupi viiendas ringis kolm kohtumist. Londoni Chelsea võõrustab kell 21.45 algavas kohtumises Liverpooli,  Reading kell 22 algavas matšis Sheffield Unitedit ning West Bromwich Albion samuti kell 22 algavas mängus Newcastle Unitedit.