Ferrari on valmis tänavuse aasta korstnasse kirjutama

Charles Leclerc Barcelona talvisel testipäeval.

FOTO: James Moy/James Moy Photography/PA Images

Kui vormel 1 hooaja esimestel etappidel jääb Ferrari konkurentidest selgelt maha, fokuseerib meeskond 2021. aasta hooaja auto arendamisele.

Itaalia meeskond tunnistas juba hooajaeelsete Barcelona testide ajal, et jääb aasta alguses peamisest konkurendist Mercedesest kiires poolest maha. Et seda vahet vähendada, on Ferrari teinud tööd nii mootori kui aerodünaamika kallal.

Samal ajal murravad nii Ferrari kui teised meeskonnad pead, kuidas jaotada tasakaal tänavuse ja järgmise aasta auto arendamise vahel.

Ferrari meeskonna pealiku Mattia Binotto sõnul on praegu meeskonna fookus tänavusel autol, kuid mõne etapi järel võib olukord muutuda.

«Kui palju mõjutab meie 2020. aasta auto puudujääkide likvideerimine 2021. aasta projekti? See on hea küsimus. Usun, et niivõrd hooaja alguses ei saa me kogu hooaja pealt kompromissi teha,» vahendab Autosport Binotto sõnu.

«Seega teeme vähemalt hooaja alguses kõvasti tööd, et 2020. aasta autot arendada. Praegu on meil aega auto nõrkusi tundma õppida. Kui pärast mõnda esimest etappi on vahe esimestega jätkuvalt liiga suur, siis võib-olla tuleb mõelda järgmisele aastale,» jätkas ta.

Tagasi üles