Sportlased pandi koroonaviiruse hirmus sundkarantiini
Cofidise boss: «Meid hoitakse siin vastu meie tahtmist.»

Ratturid UAE velotuuril. FOTO: Imago Images / Sirotti / Scanpix

Möödunud nädalal Araabia Ühendemiraatide (UAE) velotuuril sundkarantiini pandud ratturid ootavad siiani tervishoiutöötajate rohelist tuld, et kodumaale pääseda. Cofidise tiimipealiku Thierry Vittu sõnul on asjad juba ületanud tavalise mõistuse piiri. 

Võistluse korraldajad andsid eelmise nädala neljapäeval teada, et kahe itaallasest abilise koroonaviiruse kiirtest osutus positiivseks, pärast mida otsustati velotuur katkestada ning kõik sõitjad ja meeskonnaliikmed jäeti hotelli sundkarantiini.  

Esialgu pandi kõik asjaosalised, kelle hulka kuulusid näiteks ka Chris Froome ja Adam Yates, ööpäevaks karantiini, et kohalikud tervishoiutöötajad jõuaksid neid testida. Suurem osa meeskondi on praeguseks Araabia Ühendemireetidest lahkunud, kuid neli meeskonda (Cofidis, Groupama-FDJ, Team UAE ja Gazprom) istuvad endiselt karantiinis. 

Cofidise presidendi Thierry Vittu sõnul hoitakse neid seal vastu tahtmist ning kõiki koheldakse kui nakatunuid. «Minu hinnangul pole see olukord päris normaalne. Meid hoitakse siin vastu meie tahtmist. Me isegi ei tea, kui kaua,» sõnas ta. «Kui me kedagi hotellikoridoris näeme, siis ta jookseb kohe minema. Meid koheldakse kui nakatunuid. Meie tubasid pole juba viis päeva koristatud.»

Austraalia sõitja Nathan Haasi sõnul pole praegusel karantiinil ka väga mõtet ning ta kutsub seda üldse mõttetuseks. «Positiivsed viirusejuhtumid avastati meie korruselt. Aga kõik siin korrusel elavad meeskonnad einestasid esimestel päevadel avalikus puhvetis. 

Meiega võisid kokku puutuda kõik siin hotellis viibijad, kuid ülejäänud meeskonnad on ammu Ühendemiraatidest lahkunud. Tuleb nentida, et see pole väga läbi mõeldud protsess. Kuna ligemale 600 potentsiaalset nakatunut on juba üle maailma laiali.»

Tagasi üles
Back