Itaalia suusasprinter Pellegrino: norralased vaatasid mind nagu koroonaviirust

Federico Pellegrino (vasakul) ning Johannes Høsflot Klæbo.

FOTO: ANDERS WIKLUND/AFP

Itaalia murdmaasuusataja Federico Pellegrino on tundud omal nahal, kuidas norralased suhtuvad temasse Itaalias leviva koroonaviiruse tõttu teisiti. 

Eile sõideti Norras Drammen MK-sarja sprinti, nädalavahetusel võistlevad murdmaasuusatajad juba Holmenkollenis. Norra suusakoondise treeneri Espen Bjervigi sõnul on nii mõnigi alaliidu sponsor koroonaviiruse kartuses oma plaanid MK-võistlusi külastada tühistanud.

«Jah, mõni on meiega kohtumise tühistanud. Nad on teinud seda austusest sportlaste ning iseendi vastu. Nad ei soovi viirusega nakatuda ega seda levitada,» ütles Bjervig.

Kuigi norralaste hirm koroonaviiruse ees on suur, toimuvad sealsed suusavõistlused plaanipäraselt. Samas tundis Itaalia suusasprinter Pellegrino juba eelmisel kuul sõidetud Ski Touri ajal, et norralased vaatavad teda koroonaviiruse tõttu teise pilguga.

«Kui olime Trondheimis, vaatasid paljud norralased mind nagu viirust, kuigi olin kolm nädalat Skandinaavias olnud,» ütles Pellegrino, kes ise koroonaviiruse pärast ei muretse, kuna tal on hea tervis.

Küll aga muretseb itaallane, et võib-olla ei lasta tal hooaja lõpus peetavatel Kanada ja USA etappidel võistelda. «Mõned riigid ei luba Itaaliast riiki siseneda. Loodetavasti niimoodi ei lähe.»

Tagasi üles