Jarmo Jagomägi
, Reporter
Martin Müürsepp
Martin Müürsepp Foto: Tairo Lutter

Eesti-Läti korvpalliliiga tänases esimeses matšis alistas Tallinna Kalev/TLÜ kodusaalis kindlalt 89:76 Rakvere Tarva.

Külalised pääsesid küll Egert Halleri kolmesest juhtima, ent Kalev/TLÜ vastas 8:0 vahespurdiga ning haaras initsiatiivi. Avaveerandi võitsid võõrustajad 18:10, poolajapausiks käristati eduseis juba 11-punktiliseks.

Martin Müürsepa hoolealused mängisid tunduvalt mitmekesisemat ja loogilisemat korvpalli, kontrollides kindlalt kohtumise käiku. Tarvas küll pusis edasi, ent Kalev/TLÜ pääses viimasele veerandajale 65:48 edus.

Kui üksikud sähvatused välja arvata, siis matš nugadele ei läinudki. Viimasel minutil vähendas Tarvas veel vahe korraks üheksale, ent 89:76 kaotusest pääsu polnud.

Võitjate poolelt tegid suurepärase mängu neli meest. Michael Buchanan viskas 23 punkti ja hankis 12 lauapalli, debütant Tadas Pažera tõi 21 silma ja seitse lauda, kahekohalise skoorini jõudsid veel ka Karl-Johan Lips ja Ran Andre Pehka.

Külaliste kasuks tõi Kristo Saage 22 punkti, Devin Harris lisas 20 silma.

Tarvale oli see 10 võidu kõrval 13. kaotus, pärast tänast on alla jäädud kolmes viimases matšis. Sellele vaatamata säilitati kaheksas ehk viimane play-off´i koht, kuid Tartu Ülikool jääb vaid ühe võidu kaugusele.

Kalev/TLÜ-le oli tänane võit äärmiselt tähtis, sest nüüd edestatakse TalTechi ühe võiduga (9 võitu, 16 kaotust). Neil käib omavaheline võitlus viimasele Eesti meistrivõistluste play-off´i piletile, Eesti-Läti liiga kohamängudele väga tõenäoliselt kummalgi asja pole.

Tänases teises matšis sai Rapla võõralt väljakult väga raske 69:66 võidu Läti Ülikooli üle. Kusjuures kolmanda veerandaja alguses oli edu üle kümne punkti, kuid lõunanaabrid lappisid vahe kinni ning pääsesid otsustaval neljandikul juhtimagi.

Lõpp kuulus siiski Raplale, kuigi võõrustajatel oli hea võimalus matš lisaajale viia. 12 sekundit enne lõpuvilet eksis Renars Birkans 66:69 kaotusseisus kolmel vabaviskel.

Toomas Annuki hoolealused kirjutasid tabelisse 12. võidu, millega tõusti viiendale kohale, mööda Pärnust. Viimastel on sama palju võite, ent üks kaotus rohkem (13).

Päeva viimases matšis alistas Riia VEF võõral väljakul koguni 122:91 TalTechi. Lätlased viskasid veerandaegadel vastavalt 31, 32, 29 ja 30 punkti.

Võitjate parim oli 22 punkti toonud Arturs Kurucs. Muide, VEF tabas kolmeseid koguni 31st 19! TalTechi poolelt viskas Oliver Metsalu 23, Leemet Böcklet 22 ja Gregor Arbet 20 silma. Ka tehnikatudengitel oli hea viskepäev: kaare tagant skooriti 27st 13.

VEF kindlustas liidrikohta, 25 mängust on võidetud 23.