Lakers näitas Jamesi vedamisel, et on praegu maailma parim meeskond

Toimetas Ville Arike
LeBron James rõõmustab mängu lõpu eel visatud korvi üle.
LeBron James rõõmustab mängu lõpu eel visatud korvi üle. Foto: Ringo Chiu/ZUMAPRESS.com/Scanpix

LeBron Jamesi, Anthony Davise ja Los Angeles Lakersi korvpallimeeskonna jaoks poleks saanud olla paremat nädalavahetust: esmalt murti reedel NBA konverentsiliidrite duellis maha Milwaukee Bucks ning seejärel läinud ööl derbimängus ka kodulinna teine klubi Clippers.

Lakers kaotas küll poolaja 49:53, kuid haaras kolmandal veerandajal initsiatiivi ja hoidis seda viimasel tosinal minutil kindlalt. Mõni minut enne lõppu juhiti rohkem kui kümne punktiga ja ehkki Clippers püüdis mulluse NBA meistri Kawhi Leonardi vedamisel järele võtta, hoiti LeBron Jamesi vedamisel turvalist vahet.

James kogus 28 punkti, 7 lauapalli ja 9 korvisöötu, Anthony Davis lisas 30 ja kuus kaugviset tabanud Avery Bradley 24 silma. Clippersit ei aidanud ka Paul George'i 31 ja Leonardi 27 punkti.

«See oli meile hea nädalavahetus, mängisime liiga kahe parima meeskonna vastu,» lausus James uhkelt meediale.

«Lakers on praegu maailma parim meeskond,» lisas JaVale McGee. Lakers juhib Läänekonverentsis 49 võiduga 62 mängust. Tõsi, Bucksil on Idas 53 võitu 64st.