Kalevi järgmine vastane oli lähedal CSKA alistamisele

CSKA peatreener Dimitris Itoudis
CSKA peatreener Dimitris Itoudis Foto: YURI KOCHETKOV/EPA

Moskva CSKA korvpallimeeskond alistas VTB Ühisliigas võõrsil Krasnodari Lokomotiv-Kubani 77:71.

Moskva klubi oli suurema osa mängust tagaajaja rollis, kaotades poolaja kolme silmaga. Ka viimasele neljandikule mindi veel kodumeeskonna kolmepunktilises paremuses. Murrangu suutsid moskvalased mängu tuua neljanda veerandaja keskel, kui 16:4 vahespurdiga kohtumine enda kasuks kallutati.

Mängu lõpus pakkus Mike James väljakuperemeestele võimalust ka mängu võrdsustamiseks, eksides kolmel järjestikusel kaugviskel. Ometi ei õnnestunud ka Lokomotivil võtmehetkedel punktilisa teenida ning vastu tuli võtta kuuepunktiline kaotus.

Võitjate resultatiivseimaks kerkis ameeriklane Mike James 16 punktiga, Joel Bolomboy toetas 12 silma ja seitse lauapalliga. Lokomotiv-Kubani parimad olid leedulane Mantas Kalnietis ja ameeriklane Will Cummings, tuues mõlemad 17 punkti.

CSKA hoiab Ühisliigas 15 võidu ja 4 kaotusega teist positsiooni, Lokomotiv jätkab 13 võidu ja 6 kaotusega kolmandal kohal. Liigat juhib Moskva oblasti Himki 18 võidu ja ühe kaotusega.

Lokomotiv peab järmgise mängu juba sel neljapäeval, kui Tallinnas minnakse vastamisi Kalev/Cramoga.