P, 25.09.2022

Koroonaviirus viskab kaikaid Eesti klubi kodaratesse

Eelarve saab löögi, lihtne seis pole ka sportlastel
Henry Lääne
Koroonaviirus viskab kaikaid Eesti klubi kodaratesse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rattatiim Tartu 2024 / BalticChainCycling.com Horvaatias.
Rattatiim Tartu 2024 / BalticChainCycling.com Horvaatias. Foto: Baltic Chain Cycling

Eesti jalgratta profimeeskond Tartu 2024 / BalticChainCycling.com, mis eelmisel nädalal alustas võistlushooaega Horvaatias, on koroonaviiruse ohu tõttu edasise suhtes teadmatuses.

Homme pidanuks meeskond joonel olema Istarsko Proljeci mitmepäevasõidul, aga korraldajad teatasid viimasel tunnil, et võistlus jääb koroonaviiruse kartuses ära.

Meeskonna juhtidele on see korralik peavalu. Valmistumine, rahaline panustamine, sportlike eesmärkide püüdmine – kõik jookseb liiva, vahendab BalticChainCycling.com.

«Reisid on pika aja peale ette planeeritud, lennukipiletid ostetud, majutused broneeritud ja osaliselt tasutud, mida ei saa täies mahus tagasi. Sellised tagasilöögid murendavad koheselt meeskonna eelarvesse augu. Raha kulub, aga võistelda ei saa ja hiljem läheb asendusvõistluste leidmine tihtipeale palju kallimaks. Sõitjatel on ka moraalselt keeruline toime tulla, kui millegi nimel on ära tehtud meeletu töö, aga realiseerida seda ei saa,» kõneles klubi mänedžer Rene Mandri murelikul toonil.

«Samas saan aru ja olen ka ratturitele öelnud: see pole maailma lõpp. Asjad võivad kordades hullemaks minna, kui teadmine, et võib-olla paar kuud ei saa võistelda. Näha on, et koroonaviiruse paanika tuules saab kõva löögi ka majandus ning tavaliselt on tippsport üks esimesi valdkondi, millele majanduse tagasilöögid tugevalt mõju avaldavad,» lisas Mandri.

Juba on teada, et ära jääb ka järgmine Eesti profitiimi võistluskalendrisse kuulunud jõuproov: prantslased on tühistanud 23. märtsil startima pidanud Normandia velotuuri.

Nii teevad Tartu 2024 / BalticChainCycling.com ratturid Horvaatias mõne päeva trenni ning tulevad seejärel koju. Loodetavasti ei jääda koduteekonnal kusagil koroonavangistusse.

Märksõnad
Tagasi üles