Premier League’i suurim väravakütt: kui hooaega lõpuni ei mängita, ei tohiks Liverpooli võitjaks kuulutada

Alan Shearer

FOTO: John Walton/EMPICS Sport

260 väravaga Premier League’i kõigi aegade suurim väravakütt Alan Shearer ütles, et kui Inglismaa kõrgliiga hooaega ei jätkata, ei tohiks välja anda ka tiitlit.

Premier League pole veel teatanud, kuidas kavatseb hooajaga edasi minna. Esialgu on liiga peatatud kuni 3. aprillini. Endine Newcastle’i ründaja Shearer on arvamusel, et kui kõiki mänge ära ei mängita, ei tohiks välja kuulutada ka võitjat. Vahet pole, et Liverpooli edu lähima jälitaja Manchester City ees on kolossaalsed 25 punkti.

Enamik meeskondi on hooajast ära mänginud 75 protsenti ehk 29 mängu. Vaid Manchester City, Arsenal, Sheffield United ja Aston Villa on mänginud vähem ehk 28 mängu (73 protsenti hooajast).

Ainus lõppjärjestust puudutav reegel Premier League’i käsiraamatus ütleb: «Klubi, kes on hooaja lõpus tabeli esimesel real, kroonitakse tšempioniks.»

Sheareri seisukoht antud küsimuses on resoluutne. «Hooaja mitte lõpuni mängimine peaks olema viimane laual olev variant. Kui hooaega lõpuni ei mängita, ei tohiks olla võitjat ega kaotajat,» ütles Shearer 

«Kui kõiki mänge ära ei mängita, ei saa tiitlit välja anda ega kedagi liigast välja kukutada. Liverpooli jaoks oleks see ülimalt karm. Kuid ma ei näe, kuidas oleks neile antud hetkel aus tiitlit anda, hoolimata sellest, et keegi neid kinni püüda ei suudaks,» jätkas ta.

Tagasi üles