Kirdi kibe konkurent: sain Doha MM-ilt õppetunni, väikestel apsudel võivad olla suured tagajärjed

2018. aasta EM-i tšempion Thomas Röhler (vasakul) ja pronksimees Magnus Kirt. FOTO: Liis Treimann

Odaviske olümpiavõitja ja Euroopa meistri Thomas Röhleri esialgse plaani lõi koroonaviirus küll sassi, ent ta saab harjutamist jätkata kodulinnas Jenas. 

Kõigi aegade tabelis 93.90-ga kolmandat kohta hoidva sakslase mullune hooaeg ebaõnnestus. 28-aastast Röhlerit segasid vigastused ning õiget rütmi ta ei leidnudki. Sügisesel Doha MM-il jäi ta 79.23-ga lausa põhivõistluse ukse taha.

«Nii mina kui ka mu treener Harro Schwuchow õppisime MM-i ebaõnnestumisest. Mõistsime, et see oli vaid üks kehv päev minu väga pikast karjäärist. Odaviskes võivad väikestel apsudel olla suured tagajärjed. See Dohas juhtuski,» vahendab European Athletics 28-aastast Röhlerit. 

Praegu peaks sakslane treenima soojas Türgis, ent Covid-19 viiruse leviku tõttu pidi ta koju pagema. Riigist välja saamine ei kulgenud sugugi sujuvalt: laupäeval tühistati mitu reisi, Röhler pidi koos treenerite ja teiste sportlastega veetma öö lennujaamas, kuniks olukord lahenes. 

Kuigi mõned odad jäid Türki, siis kodukohas Jenas saab ta treenimist jätkata. Veidi enam kui 110 000 elanikuga linnakeses on tänu Röhlerile loodud väga korralik treeningkeskus, mida 2016. aasta olümpiavõitja ka praegu kasutada saab.

Kui kauaks sellised tingimused säilivad, pole praegu teada. Samuti on selgusetu, millal võiks võistlushooaeg alata. Kõigele vaatamata on Röhler positiivne, teatades enesekindlalt, et tal on taas käes vähemalt 90 meetri pikkune vise. 

Mullu piirdus sakslane parimal juhul vaid 86.99 m odakaarega. Tema isiklik tippmark 93.30 pärineb 2017. aasta maist. Võrdluseks: Magnus Kirt viis mullu Eesti rekordi 90.61-ni, Dohas teenis meie mees hõbeda. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#homeworkout #stayhome #stayhomechallenge #gopro #gopromax @gopro @goprode

A post shared by Thomas Röhler (@thomasroehler) on

Tagasi üles
Back