Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Järjekordne vormel 1 etapp lükatakse edasi. Millal hooaeg algab?

Bakuu F1 etapp 2019. aastal. FOTO: HOCH ZWEI/imago images / HochZwei

Maailmas leviv koroonaviirus on andnud karmi hoobi spordielule. Aserbaidžaani vormel 1 võistluse korraldajad teatasid, et etapp lükatakse edasi.

Varem oli teada antud viie etapi edasilükkamisest (Bahrein, Hiina, Holland, Hispaania ja Vietnam) ning tühistatud on kaks etappi (Austraalia ja Monaco). Seepärast pidanuks hooaeg algama 7. juunil just Aserbaidžaani pealinnas Bakuus.

Aserbaidžaani võistluse korraldajad ei näe praeguses olukorras mõtet ettevalmistustöödega jätkata. Seda enam, et tegu on tänavasõidu etapiga, mis tähendab, et peagi tuleks alustada ringraja ehitustöödega.

Kuningliku vormelisarja tegevjuht Chase Carey ütles mõne päeva eest, et ta ei saa päris kindlalt öelda, millal hooajaga alustatakse. «Meil ei ole praegu sellele kindlat vastust. Saan vaid öelda, et alustame hooajaga siis, kui see on turvaline.»

Praeguse seisuga algab vormel 1 hooaeg alles 14. juunil Kanadas Montrealis. Mõistagi toimub etapp juhul, kui korraldajad seda kinnitavad. Esialgse plaani järgi olnuks Aserbaidžaani GP hooaja kaheksas ja Kanada GP üheksas etapp.

Tagasi üles
Back