Laskesuusatajaks hakkav tippmurdmaasuusataja: armastan biatloni, laskmine on mu kinnisidee

Stina Nilsson.

FOTO: Dustin Satloff/AFP

Maailma üks paremaid murdmaasuusatajaid Stina Nilsson vahetab ala ning võtab selga püssi. «Kui ma poleks seda otsust teinud, kahetseksin elu lõpuni,» annab ta mõista, et tal polnud laskesuusatamisest pääsu.

Nilsson ütles pressiteate vahendusel, et algse plaani kohaselt tahtis ta murdmaasuusatamise juurde jääda Pekingi olümpiani ehk 2022. aastani. Möödunud hooajal oli ta aga pahatihti vigastatud, tänu millele oli naisel palju aega mõelda ja lasketiirus käia. 

«Tundsin, et ma ei taha enam oodata. Laskesuusatamine on selleks liiga lõbus,» ütles 26-aastane murdmaasuustamises tippsprinterite hulka kuulunud Nilsson.

Ehkki rootslannal pole laskmisega palju kogemusi, usub ta, et suudab treeningutel biatlonistidele suureks abiks olla. Mõistagi saavad laskesuusatajad laskmisel jagada näpunäiteid Nilssonile.

Väljaandega SportExpressen vesteldes ütles Nilsson, et armastab laskesuusatamist ning laskmine on tema kinnisidee. Tõsi, murdmaasuusatamist ta täielikult ei hülga, kuna kavatseb tulevikus osaleda oma klubiga Rootsi meistrivõistlustel.

Murdmaasuusatamisekoondise peatreeneri Stefan Thomsoni sõnul oli Nilssoni otsus väike šokk. «Tunnen, et ta on veel oma võimete tipus. Samas on meil tugev naiskond, eriti sprindis. Tõsi, Stina kaotamine on suur asi, kuna ta on maailma üks paremaid suusatajaid.»

Nilsson on Rootsi viimaste aastate parim ning läbi aegade üks edukamaid murdmaasuusatajaid. Olümpiamängudelt on tal ette näidata üks kuld-, kaks hõbe- ja kaks pronksmedalit. Lisaks on tal seitse MM-medalit, millest kaks kuldsed. MK-etappidel on ta individuaalselt poodiumile jõudnud 41 korda.

Rootslanna astub kaasmaalanna Magdalena Forsbergi jälgedes, kes alustas samuti murdmaasuusatajana. Tänaseks 52-aastane Forsberg tegi laskesuusatamises väga eduka karjääri, võites 12 MM-medalit, millest pooled olid kuldsed.

Tagasi üles