Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Soome spordiäss: koroonaviirust ei võeta eriti tõsiselt, aga see pole ka ime - oleme ju Venemaal
Ta tõdes, et venelased ongi ju ülejäänud eurooplastest erinevad

Lauri Kerminen (valges). FOTO: LEHTIKUVA/REUTERS

Soomlane Lauri Kerminen on võrkpallimaailma üks paremaid liberoid ning teenib leiba ülitugevas Venemaa kõrgliigas. Meistrisari on küll peatatud, kuid välismaalased pole saanud koju minna. Nii ongi Kerminen Kemerovos lõksus.

Meie põhjanaabri sõnul treenib ta koos meeskonnakaaslastega iga päev ning nad ootavad uusi juhtnööre, kuidas praeguses olukorras tegutseda. Sel esmaspäeval oli liiga tühistamine Venemaa võrkpallijuhtide laual, kuid ühtegi otsust pole veel avalikustatud.

Kerminen rääkis Iltalehtile, et Kemerovo elanikud ei võta koroonaviirust kuigi tõsiselt. Elu läheb edasi sisuliselt täpselt samamoodi nagu enne kriisi. «See pole eriti üllatav, sest oleme ju ikkagi Venemaal. Siinsed inimesed on ülejäänud eurooplastest erinevad. Minu arvates on alati õige tervist prioriteediks seada, aga siin on raske minna ja öelda, et ma täna ei treeni või ei mängi,» ütles võrkpallur.

Mitmetes riikides on paljud spordiklubid koroona tõttu majanduslikes raskustes ning nende tulevik on küsimärgi all. Kerminen usub, et Venemaa volleklubide finantstervis peaks olema igati korralik, võib-olla saavad suure põntsu mõned tagumise otsa tiimid.

27-aastane Kerminen võitis mullu Kemerovo Kuzbassiga Venemaa meistrivõistlused. Klubi juhendab endine Eesti koondise peatreener Gheorghe Cretu.

Tagasi üles
Back