Jüri Vips jääb vabatahtlikult Jaapanisse lõksu

Eesti vormelisõitja Jüri Vips.

FOTO: Red Bull Content Pool

Red Bulli noorteakadeemiasse kuuluv vormelipiloot Jüri Vips viibib praegu Jaapanis, et testida oma tänavuse hooaja tööratsut Super Formula sarjas. Kuigi hooaja algus on teadmata ajani edasi lükatud, ei julge Vips vahepeal kodumaale naasta.

Fuji ringrajal näidatud neljal vabatreeningul näitas Vips vastavalt 17., 7., 5. ja 7. aega. Kõige nobedamalt läbis ta trassi teisel vabatreeningul, kui sai parimal juhul ajaks 1.21,125. Kokku sai 19-aastane eestlane kahe testipäevaga kirja enam kui 200 ringi. 

«On tore pärast pikka talvepausi tagasi autos olla. Mul pole halli aimugi, mitu ringi ma sõitsin, kuid mu kael ütleb mulle, et vähemalt 200,» ei kaotanud pedaalitallaja pärast kaht täispikka treeningupäeva huumorisoont. 

Jüri Vips.

FOTO: Malcolm Griffiths/LAT Images

«See oli kehale päris koormav. Mõistagi olen ennast vahepeal vormis hoidnud, kuid miski ei asenda reaalselt autos istumist. Olen testipäevadega väga rahul. Ajad polnud küll päris sellised, mida lootsin, kuid masinas on kõvasti potentsiaali,» leidis Vips. 

«Naudin siin olemist väga. Inimesed on väga toredad ning hakkan vaikselt harjuma ka siinse kultuuri ja viisidega. Aga see on ka vajalik, sest võin siia jääda veel pikaks ajaks. 

Kindlasti olen siin kuni Suzuka testideni 3. ja 4. aprillil, kuid ilmselt püsin seejärel paiksena kuni toimub hooaja esimene etapp. Tahaksin väga koju minna ja oma pere näha, kuid praeguses olukorras poleks mul võimalik ilmselt enam tagasi tulla. Ja ühtegi etappi vahele ma jätta ei soovi,» lausus eestlane.

Esialgu pidigi Jaapani Super Formula sari oma avalöögi saama aprilli esimesel nädalavahetusel Suzukas, kuid too etapp on praeguseks edasi lükatud. Samamoodi on talitatud ka hooaja teise võidukihutamisega Fuji ringrajal, mis pidanuks esialgu toimuma 18.-19. aprillini.  

Tagasi üles
Back