Eesti jalgpallureidki aidanud klubi tabas koroonaviiruse tõttu lein

Pisarais Vitesse fänn.

FOTO: imago/Pro Shots/Scanpix

Vitesse jalgpalliklubi endine juhatuse esimees Kees Bakker, kes oli niigi viimased aastad pidanud võitlust kopsuvähiga, suri 76-aastaselt koroonaviiruse tagajärjel. 

«Kees oli juba mõnda aega haige, kuid võitles visalt edasi. Koroonaviirusesse nakatumine oli aga tema keha jaoks liig. Õnneks õnnestus tal kaks nädalat tagasi oma silmaga veel näha, kuidas Vitesse alistas koduliigas Twente. Klubi avaldab ta abikaasale Mirnale, lastele ja lastelastele suurt kaastunnet,» kulges meeskonna ametlik avaldus. 

Bakker liitus Vitesse juhtkonnaga 2003. aastal ning jõudis kolmel puhul olla ka juhatuse esimees. 2016. aastal taandus ta juhtkonnast ning jätkas nõuandja rollis. Samal aastal andis klubi talle üle ka «Kuldse Vitesselase» autiitli. 

Bakkeri perioodil nägi Vitesse ridades ka kaht eestlast. 2011. aastal sõlmis meeskond mitmeaastase lepingu Marko Meeritsaga, kes jõudis klubi eest neljal korral ka Hollandi kõrgliigas väljakul käia. Samal aastal põikas Arnhemi linna esindussatsist läbi ka Raio Piiroja, kes sai Vitesse särgis kirja kaks kohtumist. 

Tagasi üles
Back