NBA esimesi nakatujaid filminud kaameramees on koroonaviiruse tõttu koomas

Postimees Sport
Copy
Foto on illustratiivne, pildil olev mängija ja kaameramees pole uudisega seotud.
Foto on illustratiivne, pildil olev mängija ja kaameramees pole uudisega seotud. Foto: ROBYN BECK/AFP/Scanpix

Korvpalliliigas NBA tuvastati esimene koroonaviirusesse nakatuja 11. märtsil, õnnetuks osutus Utah Jazzi pallur Rudy Gobert. Veidi hiljem diagnoositi haigus ka tema tiimkaaslasel Donovan Mitchellil. Eriti kehvas olukorras on aga nendega kokkupuutunud kaameramees. 

Marca andmetel viibis kaameramees 7. märtsil pärast Jazzi ja Detroit Pistonsi matši mängijate riietusruumis, et filmida intervjuusid. Umbes nädal hiljem läks umbes 50-aastase mehe tervis käest ning tal tuvastati koroonaviirus. Tõsi, ametlikult pole teada, kus ta Covid-19 nakatus.

Infot jagas kannatanu sõber Grov Tigue. Tema sõnutsi tundis kaameramees end 18. märtsil eriti kehvasti, misjärel läks ta haiglasse. Tigue ütleb, et ta semu pole siiani sealt välja saanud ning olukord on üsna kriitiline.

Nad vahetasid pidevalt sõnumeid, esialgu oli olukord stabiilne. Kaameramees andis märku, et arstid soovivad tõsta tema hapniku taset. Asi läks kahtlaseks siis, kui Tigue sai teate: «Päeva või paar olen levist väljas.»

Selgus, et arstidel ei õnnestunud hapniku taset korda saada, mistõttu panid nad mehe kunstliku koomasse. Teisipäeval toodi ta uuesti teadvusele, kuid olukord ei paranenud ning koomas hoitakse nakatunut tänaseni. 

Gobert´i ja Mitchelli juhtumitest paar päeva hiljem tuvastati koroonaviirus ka Pistonsi palluril Christian Woodil. Nii et potentsiaalseid nakatajaid oli 7. märtsil ainuüksi riietusruumis juba kolm. 

Pärast esimesi haigestujaid peatati kohe teadmata ajaks NBA matšid. Praeguse seisuga on teatatud 14 nakatujast, USA meedia andmetel on ainsana täielikult paranenud Wood. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles