Briti rallitšempion tõttab koroonakriisis kiirabile appi autojuhiks

Louise Aitken-Walker.

FOTO: Twitter @RainerNyberg1

Suurbritannia esimene autoralli maailmameister Louise Aitken-Walker kibeleb praegusel äreval ajal taas rooli taha, et aidata ühiskonnal koroonaviirusest jagu saada. 

1990. aastal autorallis naiste tšempioniks kroonitud šotlanna pani ennast kirja vabatahtlikuna ning tema ülesandeks saab olema parameedikute või meditsiinitarvikute transportimine. 

«Leian, et see koroonaviirus on puhas kurjus ja tahan lihtsalt aidata nii palju kui saan,» sõnas karjääri jooksul kokku 22 MM-rallil startinud Aitken-Walker kodumaa raadiole Clyde 1.

«Muretseme kõik oma lähedaste, töökaaslaste ja sõprade pärast. Leian, et saan sohvrina arste, õdesid või teisi tähtsaid töölisi aidata. Kui nad istuvad autosse, saavad nad vähemalt korraks ennast välja lülitada või muud tööd teha. See peaks neilt pinget vähemaks võtma,» jätkas šotlanna, kes tegi oma MM-debüüdi 1979. aastal. 

Küsimusele «miks», oli tal lihtne vastus. «Mulle lihtsalt meeldib sõita. Olen nõus ükskõik keda, ükskõik millal, ükskõik kuhu sõidutama. Ma tunnen lihtsalt inimestele kaasa. See on õudne aeg ja leian, et kõik peavad andma oma panuse,» kostis britt. 

«Annan meelsasti NHS-ile [Briti Terviseametile] midagi tagasi, sest nemad teenisid mind mu rallikarjääri ajal väga hästi. Aga soovin üle rõhutada, et tegemist on vabatahtliku tööga, ma ei saa selle eest palka. Ainult üheskoos saame sellest viirusest jagu,» lausus naine. 

Aitken-Walker võitis 1990. aastal naiste arvestuses maailmameistriks tulles kõik viis osavõistlust Monte Carlos, Uus-Meremaal, Austraalias, San Remos ja Walesis. 

Samal aastal elas ta üle ka ühe hirmuäratava momendi, kui kihutas koos kaardilugeja Christina Thörneriga kuristikust alla järve. Ekipaaž pääses õnnetusest suuremate vigastusteta. 

Aitken-Walkeri üldarvestuse parim koht MM-rallilt pärineb 1991. aasta Walesi võidukihutamiselt, kus ta tuli Ford Sierra RS Cosworthiga kümnendaks. Tol aastal oli ta muideks ka parim britt. 

Lisaks on tema auhinnakapis 1983. aasta naiste Euroopa meistritiitel. 2012. aastal valiti Aitken-Walker Šotimaa sportlaste kuulsuste halli. 

Tagasi üles