Kõiki karantiinireegleid järginud Eesti ultrasportlased osalesid virtuaalvõistlusel

Virtuaalne ultramaraton.

FOTO: Erakogu

Kui klassikalisi maratone ja lühemaid jookse on Eestis juba aastaid virtuaalvõistlustena korraldatud, siis ultramaratone polnud toimunud. Aga nüüd on see auk täidetud, sest laupäeval startis kõiki karantiinireegleid järginud «Heavy Metal Ultra Virtual Edition».

Tegemist on backyard ultra formaati järgiva võistlusega, kus joostakse igal täistunnil toimuva stardiga 6,7 kilomeetrit. Järgmisesse starti pääsemiseks peab olema selleks ajaks eelneva ringi lõpetanud. Aeg ringi lõpetamise ja uue stardi vahel on vaba. Võistlus kestab seni, kuni on järgi jäänud ainult üks osaleja. Formaadi reeglite järgi on tema ainus lõpetaja, ülejäänud kõik on katkestajad.

Virtuaalvõistlusel startisid kõik osalejad üksinda valitud kohas ning mõõtsid ise oma aega ja distantsi, mille edastasid iga ringi lõpus korraldajatele, kes siis need kõigile nähtavasse tabelisse sisestasid. Seetõttu oli kõigil vajalik sisse seada staap, kus sai ringide vahel puhata ning süüa ja juua. Mõned olid valinud selleks kodu, mõned auto.

Hommikul kell 9 oli esimene start, kus osales 36 jooksjat, nende hulgas 12 naist. Osalesid paljud Eesti paremad ultrajooksjad. Nad osalesid selleks, et oma treeningpäeva tuua vaheldust ja seetõttu katkestasid vasakult mitmeid osalejad, keda võinuks pidada soosikuteks.

Paljud võtsid endale eesmärgiks joosta täismaratonidistants või ümmargune ringide arv. Seetõttu oli katkestajaid palju seitsmendal ja kümnendal ringil. Pärast kümnendat ringi oli osalema jäänud veel neli jooksjat: Inger Polding, Reigo Lehtla, Alexander Khalyapin ja Olle Rõuk. Rõuk katkestas pärast 15 ringi läbimist, mis tähistas 100 km täitumist. Saabus öö ja järelejäänud kolmik jätkas.

Backyard ultral on mentaalne tugevus füüsilisest võimekusest sageli isegi olulisem. Võidab see, kes seda kõige rohkem soovib. Seekord oli võitjaks Lehtla, kes siis, kui Polding ja Khalyapin katkestasid pärast 19 ringi läbimist. Ta jooksis üksinda 20. ringi ja oli ainus finišeerija. Lehtla läbis kokku 134,1 km. Parim naine oli 19 ringi läbinud Polding.

Reigo Lehtla.

FOTO: Erakogu

Tagasi üles