Manchester City mängija: oleks aus anda Liverpoolile tiitel

Manchester City jalgpalliklubi poolkaitsja Ilkay Gündogan (helesinises).

FOTO: ANDREW YATES/REUTERS

Inglismaa jalgpalli Premier League’i hooaeg on koroonaviiruse leviku tõttu peatatud ja pole kindel, kas liidrikohal olev Liverpool tuleb 30 aastase pausi järel meistriks.

Liverpooli edu teisel kohal oleva tiitlikaitsja Manchester City ees on 25 punkti. Manchester City keskpoolkaitsja Ilkay Gündogan arvab, et kui järelejäänud kohtumised jäävadki mängimata, oleks loogiline Liverpoolile tiitel anda.

«Jah, minu jaoks oleks see [hooaja lühendamise korral Liverpoolile trofee anda] normaalne. Sportlastena peame olema ausad,» lausus Gündogan Saksamaa rahvusringhäälingule.

Hooaeg on praeguse seisu järgi peatatud 30. aprillini. Premier League klubid kohtuvad 3. aprillil, kuid suure tõenäosusega saab siis kindlaks, et edasilükkamine pikeneb veelgi. 

«Arvamusi on erinevaid. Klubide jaoks, kellel on olnud väga hea hooaeg, ei oleks hooaja tühistamine ilmselgelt tore. Teisest küljest arvan, et nende klubide jaoks, kellel ei ole nii hästi läinud ja kes on väljalangemistsoonis, sobiks hooaja tühistamine,» rääkis Gündogan.

Gündogan oleks vajadusel nõus palgakärpega. Samamoodi on käitunud paljud Saksamaa Bundesliga klubid ja nende mängijad. «Muidugi, see oleks minu arvates normaalne, iseenesestmõistetav. Aga Inglismaal pole seda veel arutatud,» ütles Gündogan.

Tagasi üles