Retrovideo ⟩ Meenuta Eesti jalgpallikoondise ajaloolist võitu Venemaa üle

Eesti - Venemaa 2002. aastal A. Le Coq Arenal.
Eesti - Venemaa 2002. aastal A. Le Coq Arenal. Foto: Toomas Huik

Esmaspäeva õhtul avaldus Eesti Jalgpalli Liidu ametlikus YouTube’i kanalis 2002. aasta maavõistlus Eesti – Venemaa, mille sinisärgid 2:1 võitsid.

Eesti – Venemaa kohtumise avapoolaeg:

Eesti – Venemaa kohtumise teine poolaeg:

Eesti jalgpalliajaloo ühes mälestusväärsemas mängus alistas meeste koondis 27. märtsil 2002 A. Le Coq Arenal Venemaa 2:1. Andres Oper viis maavõistluses Eesti kümnendal minutil juhtima, Vladimir Bestšastnõhh viigistas 18. minutil. Võiduvärav sündis Operi tabamusest 87. minutil.

Eesti koosseis: Martin Kaalma, Teet Allas, Andrei Stepanov, Raio Piiroja, Erko Saviauk, Martin Reim, Marko Kristal (84. Liivo Leetma), Kert Haavistu (80. Aleksander Saharov), Andres Oper, Indrek Zelinski (67. Kristen Viikmäe), Sergei Terehhov (77. Urmas Rooba)

Venemaa poolt jooksid toona väljakule näiteks Aleksei Smertin, Marat Izmailov, Dmitri Sõtšov, Viktor Onopko, Igor Titov, Valeri Karpin ja Aleksandr Mostovoi.

Mängud jõuavad vaatajateni koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga. Mõlemad kohtumised on ülekande järel YouTube’is järelvaadatavad.

Homme saab EJLi ametlikus kanali vahendusel kaasa elada 2009. aastal A. Le Coq Arenal aset leidnud ajaloolisele mängule Eesti – Brasiilia.

2009. aastal möödus Eesti jalgpalli sünnist 100 aastat. Seda väärikat sündmust tähistati sajandi matšiga: A. Le Coq Arenat külastas viiekordne maailmameister Brasiilia oma parimas koosseisus! Eesti jäi nimekale vastasele kodumurul alla vaid 0:1, kui kohtumise ainsa värava eest kandis 44. minutil hoolt Luis Fabiano. Avapoolaeg algab homme kell 18 ning teise poolaja avavile kõlab kell 19.15.