Aprillinali? Ralliportaal: M-Sport võib ustava ratsu puhkusele saata ning teha kannapöörde

M-Spordi WRC-auto Monte Carlo MM-rallil.

FOTO: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Alates 2011. aastast on M-Spordi WRC-tiim kasutanud Ford Fiestasid, kuid kahe aasta pärast võivad nad tulle saata hoopis teise Fordi mudeli, teatab ralliportaal Dirtfish.

2022. aastal võetakse MM-sarjas kasutusele hübriidtehnoloogia toovad reeglid ning varemgi on räägitud, et võistkonnad võivad ralliauto aluseks võtta ükskõik, millise masina, et see siis reeglite järgi kohandada.

Kuna MM-sari on tiimidele suures osas turundushoovaks, on loogiline, et tootjad soovivad kasutada mudeleid, mida müüakse turul hübriidmootoriga. Üheks selliseks masinaks on Ford Puma, mis võib WRC-tasemel Fiesta välja vahetada.

M-Sport ei soovinud kuulujuttu kommenteerida ning nende sõnul pole praegu vastu võetud ühtegi otsust, millise mudeliga 2022. aastal võistlustulle minnakse. Muide, Puma nime on varemgi MM-tasemel nähtud, sest sajandi alguses kasutati Pumat S1600 ralliauto põhjana.

Puma võimalik kasutamine võib küll tunduda aprillinaljana, kuid siinkohal tasub meenutada, et väidetavalt kaalus Subaru WRC-sarja naasmist mudeliga XV, mis on samuti linnamaastur. Et Fiesta on väikeauto, oleks kannapööre ilmselge.

Tagasi üles