Hyundai pealik Adamo: WRC-hooaeg on olnud kummaline ega pole pakkunud suurt rõõmu
Kuidas hoiab ta end koroonakriisi ajal vormis?

Hyundai tiimpealik Andrea Adamo (paremal) ja Ott Tänak.

FOTO: Hyundai Motorsport GmbH

Hyundai rallitiimi pealik Andrea Adamo töötab kodukontoris ning üritab võimalikult palju kodus olla. Et ennast vormis hoida, väntab ta oma elutoas trenažööril ning käib vahepeal ujumas. Itaallane tunnistab, et tänavune rallihooaeg on olnud kummaline.

Tema sõnul oli ainus ralli, mis peeti normaaltingimustes, hooaja avaetapp Monte Carlos. «Hiljem läksime Rootsi, kus olid mõned lõigud kohutavas olukorras. Mehhiko lõppes koroonaviiruse tõttu planeeritust varem,» märgib Adamo Marca vahendusel. Rootsis jättis rallile selge pitseri kehv talveilm, mistõttu sõideti vahepeal kruusal, ehkki kirjade järgi on tegemist MM-aasta ainsa talveralliga.

Hooaja algus on Hyundaile kulgenud üle kivide ja kändude. Thierry Neuville võitis Monte Carlos ning Ott Tänak on kaks korda olnud teine, kuid Lõuna-Korea autotootja tiim on pidanud võrdlemisi palju rinda pistma ka katkestamistega.

«Ma ei saa öelda, et oleksin õnnelik,» vaatas Adamo hooaja algusele tagasi. «Jah, võitsime Montes, mis oli emotsionaalselt meile väga hea, kuid auto võimekuse mõttes oli meil probleeme.

Rootsiga polnud ma üldse rahul ja Mehhikos olid tehnilised probleemid, mis ajasid mind väga närvi. Peame keskenduma ja analüüsima, kuidas paremaks saada.»

Koroonaviiruse tõttu pole ka selge, millal MM-sari jätkub. Argentina, Portugali ja Sardiinia rallid on edasi lükatud ning algse kava järgi peaks hooaeg jätkuma juuli keskel Keenias.

MM-sarja liider on 62 punkti kogunud Sebastien Ogier. Neuville'il on kolmandana 42 ja Tänakul viiendana 38 silma.

Tagasi üles