Itaalia profirattur hakkas kriisi ajal kodukülas kulleriks

Davide Martinelli.

FOTO: Davide Martinelli / Instagram

Astana jalgrattatiimi profisportlane Davide Martinelli on otsustanud koroonaviirusest tingitud kriisi lahendamisel kaasa lüüa.

Põhja-Itaalias Lodetto külas elav 26-aastane Martinelli toimetab rattakullerina eakatele, kellel ei ole soovitav kodust väljuda, esmatarbekaupu ja ravimeid, kirjutab Spordipartner.ee. Kohalikele teeb olukorra keerulisemaks asjaolu, et Lodettos ei ole poode ega apteeke ning vajaliku kauba järel tuleb käia kümne kilomeetri kaugusel asuvas Rovato linnas.

«Kõik sai alguse ühest Lodetto poiste grupist, mis korraldas medikamentide ja toidu transportimist valdavalt eakatele, kellel ei ole võimalust Rovatosse ostlema minna,» märkis Martinelli. «Aastate jooksul olen saanud nii palju kohalikult kogukonnalt, kuid mul ei ole olnud võimalust neid selle eest tänada, sest olen pidevalt kodust eemal.»

Itaalias suri möödunud ööpäeval koroonaviirusesse 766 inimest, teatas Suurbritannia rahvusringhääling BBC reedel. Kokku on Itaalias koroonaviirusesse surnud pea 14 700 ja nakatunud ligi 120 000 inimest.

Tagasi üles