T, 3.10.2023

Eesti laskesuusataja kaalub pärast Pekingi olümpiat karjääri lõpetamist

Toimetas Kris Ilves
Facebook
Comments
Grete Gaim.
Grete Gaim. Foto: Jarek Jõepera

26-aastane Eesti laskesuusataja Grete Gaim on seadnud endale eesmärgiks osaleda 2022. aasta Pekingi olümpiamängudel. Seejärel langetab Gaim sportlaskarjääri silmas pidades olulise otsuse.

«Raske on ette ennustada sportlaskarjääri pikkust ja ka eraelu. Sport ja elu võib olla väga ettearvamatu tervise või materiaalse kindlustatuse poolest,» ütles Gaim intervjuus leheküljele sisbaltics.eu. «Minu praegune eesmärk on teha laskesuusatamist vähemalt Pekingi olümpiani. Selle sihi võtsin endale siis, kui olin õige noor. Sealt edasi pole ma tahtnud etteruttavalt mõelda, ilmselt tuleb jätkamise otsus siis teha.»

Ta jätkas: «Püüdlen alati parimate tulemuste ja kohtade saavutamise poole, et ennast igal võistlusel ja hooajal ära realiseerida. Eraelu on palju seotud sportlaskarjääriga. Soovin kindlasti lõpetada ülikooli ning luua pere.»

Lisaks rääkis Gaim, et tema sportlaskarjääri on seganud erinevad probleemid. «Olen käinud operatsioonidel ja jätkanud treenimist. Olen võidelnud depressiooniga ja toitumisprobleemidega,» ütles laskesuusataja, lisades, et keerulistel aegadel on olulisel kohal olnud lähedaste ja spetsialistide toetus.

Loe intervjuud Grete Gaimiga leheküljelt sisbaltics.eu.

Grete Gaim.
Grete Gaim. Foto: Jarek Jõepera
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles