FIFA koostab juhised palgakärbetega seotud kaebuste lahendamiseks

FIFA.

FOTO: ARND WIEGMANN/REUTERS

Rahvusvaheline jalgpalliliit (FIFA) asub Reutersi andmetel tegelema mängijate kaebuste ja apellatsioonidega, mis on seotud mängijate palgakärpega.

Jalgpalliliit koostab juhised klubidele ja jalgpalliorganisatsioonidele, kes soovivad koroonaviiruse pandeemiast tingitud mängupausi ajal minna mängijate teenistuse kallale. Reuters kirjutab, et jalgpallurite palgakärbete küsimus on muret tekitanud Inglismaal, kuid näiteks Saksamaal ja Hispaanias on mängijad sissetuleku vähenemist aktsepteerinud.

FIFA koroonaviiruse töörühm arutas eelmisel nädalal toimunud koosolekul palju erinevaid küsimusi, sealhulgas palgakärbet, aga ka mängijate lepinguid. Töörühm jõudis Reutersi teatel arusaamisele, et mängijad, kelle leping saab suvel läbi, peavad samas klubis hooaja lõpuni mängima. Võimaluse peab mängijatele tagama jalgpalliklubi.

Lisaks kutsub koroonaviiruse töörühm klubisid, liigasid ja mängijaid üles sõlmima «sobivaid kollektiivlepinguid», mille eesmärk on karanteerida palga maksmine, mööduda võimalikest kohtuvaidlustest ja vältida asjaolu, et jalgpalliklubid kuulutavad pankrotti välja koroonaviirusest tingitud majanduskriisi ajal.

FIFA koroonaviiruse töörühma dokument esitatakse FIFA nõukogu juhatusele kinnitamiseks.

Tagasi üles