Tottenhami mängija peab sõjaväeõppusel minema gaasikambrisse

Heung-Min Son on Lõuna-Korea parim jalgpallur.

FOTO: KIM HONG-JI/REUTERS/Scanpix

Inglismaa jalgpalliklubide paremikku kuuluva Tottenhami liidreid, lõunakorealane Heung-min Son käib viirusepandeemiast tingitud pausi ajal kodumaal kolmenädalasel sõjaväeõppusel, mis ei tähenda jalutuskäiku rohelisel aasal. 

Reutersi teatel tuleb õppuse käigus muu hulgas läbi elada ka pisargaasirünnak, saada hakkama tulekahju olukorras ja läbida 30 km pikkune jalgsimatk.

Tehniliselt Põhja-Koreaga endiselt sõjajalal olevas Lõuna-Koreas peavad kõik terved mehed läbima kaheaastase sõjaväeteenistuse. Son vabastati sellest tänu asjaolule, et ta vedas riigi koondise 2018. aastal Aasia Mängude võiduni.

Küll aga peab 27-aastane Son ikkagi läbima kolme nädala pikkuse intensiivse õppuse. Praegu viibib ta kodumaal karantiinis, õppus algab paari nädala pärast.

Selle käigus tehakse nii keemilisi, bioloogilisi kui ka radioaktiivseid treeninguid. Näiteks on YouTube'is olemas video, kuidas sõdurid lähevad treeningu käigus gaasikambrisse. Kui nad sealt mõne minuti möödudes välja pääsevad, on nad pisarais ja higistavad. Videos selgitatakse, et see on õppuse raskeim osa.

Tagasi üles