Hispaania jalgpalliliiga president loodab hooaja pealtvaatajate ees lõpuni mängida

Lionel Messi (vasakul ja Javies Tabas (paremal).

FOTO: ALBERT GEA/REUTERS

Hispaania jalgpalliliiga president Javies Tabas ütles, et võistlussari võib parima stsenaariumi puhul naasta 28. mail. Tema sõnul tühistamisele ei mõelda, sest tekkiv kahju oleks umbes miljard eurot.

Ükski Hispaania jalgpalliklubi pole üle Euroopa leviva koroonakriisi tõttu pidanud ühtegi võistlusmatši pärast 11. märtsi, kui Madridi Atletico kukutas Meistrite liigast tiitlikaitsja Liverpooli.

Hispaania jalgpalliliiga juhi sõnul ei saa meeskonnad treeningtegevusega alustada kindlasti enne eriolukorra lõppu, mida praegu on Hispaanias pikendatud kuni 26. aprillini. Mängude pidamiseks kuluks veel umbes kuu aega. «Kõikidest variantidest, mida me koos UEFAga oleme analüüsinud, on kõige tõenäolisemad järgmised naasmise kuupäevad: 28. mai, 6. juuni ja 28. juuni. ​Täpset alguaega ei oska aga keegi öelda, sest see sõltub Hispaania võimudest,» selgitas Tabas.

Hispaania liigat on mängida veel 11 vooru. Liigajuhi sõnul ei mõtlegi nad sellele, et võistlussari mängimata jätta. Tema hinnangul on klubide rahalised kahjud meeletud ka siis, kui hooaja lõpp pealtvaatajate ees mängida, mis on aga ülimalt ebatõenäoline.

«Kui me vaatame majanduslikku mõju (sh Euroopa klubisarjadest tulevat raha), jääks Hispaania klubidel saamata umbes miljard eurot. Kui mängiksime hooaja lõpuni pealtvaatajateta, oleks kahju umbes 300 miljonit. Isegi kui saame pidada ära kõik allesjäänud mängud publiku ees, on tekkinud 150 miljoni ulatuses kahju,» sõnas liigajuht.

Tagasi üles