Rahvusvaheline kergejõustikuliit peatas olümpiale kvalifitseerumise

Rahvusvahelise kergejõustikuliidu president Sebastian Coe.

FOTO: Mike Egerton/PA

Rahvusvaheline kergejõustikuliit (WA) teatas täna, et on peatanud Tokyo olümpiamängudele kvalifitseerumise. Olümpiapiletite jahtimine pandi pausile kuni detsembri alguseni.

Seega ei lähe perioodil 6. aprill kuni 30.november tehtud tulemused arvesse olümpianormi täitmisena. Ka ei saa sel perioodil toimuvate võistluste eest maailma edetabelisse reitingupunkte. Rekorditeraamatusse kantakse sel perioodi tehtud tulemusi edasi.

Uuesti saab olümpiakohta jahtida alates 1. detsembrist ning kvalifitseerumisperiood lõppeb 29. juunil 2021. Maratoni ja 50 km käimise puhul on lõpptähtajaks 31. mai. Otsuse tulemusena muutub kvalifitseerumise aken neli kuud pikemaks kui algselt.

WA presidendi Sebastian Coe sõnul oli otsuse ajendiks eesmärk pakkuda kõikidele sportlastele võrdseid tingimusi. Liikumispiirangutega maailmas on seda briti sõnul võimatu teha.

Tokyo olümpiamängud algavad 2021. aasta 23. juulil. Eesti kergejõustiklastest on sinna tänaseks koha taganud odaviskaja Magnus Kirt, kümnevõistlejad Johannes Erm ja Maicel Uibo ning maratoonar Tiidrek Nurme.

Tagasi üles