Järjekordne vormel 1 etapp lükati koroonaviiruse tõttu edasi

Kris Ilves
, reporter
Copy
Kanada GP.
Kanada GP. Foto: Paul Chiasson/The Canadian Press/PA Images

Kuningliku vormelisarja korraldajad kinnitasid, et 14. juunil toimuma pidanud Kanada GP on maailmas leviva koroonaviiruse tõttu edasi lükatud.

Tegu on juba üheksanda etapiga tänavusel vormel 1 hooajal, mis on tühistatud või edasi lükatud. Lisaks Kanadale on edasi lükatud Bahreini, Hiina, Hollandi, Hispaania, Vietnami ja Aserbaidžaani võistlused ning tühistatud on Austraalia ja Monaco jõuproovid.

Praeguse seisuga stardib tänavune vormel 1 hooaeg alles 28. juunil Prantsusmaal. Mõistagi on selle toimumine küsimärgi all. Kanada GP oleks näiteks esialgse plaani alusel olnud hooaja üheksas ja Prantsusmaa GP hooaja kümnes etapp.

Hooaeg oleks pidanud algama juba 15. märtsil Austraalias legendaarsel Albert Parki tänavaringrajal, kuid koroonaviirus on kogu kalendri segamini löönud. Kalendri järgi saab tänavune hooaeg läbi 29. novembril Abu Dhabis, kuid see pole kivisse raiutud. 

Kuningliku vormelisarja esimees Chase Carey kommenteeris hiljuti, et ilmselt algab hooaeg millalgi suvel. Tema sõnul toimub tänavusel hooajal muudetud kalendriga 15-18 etappi.

Tagasi üles