Mullu 15-aastaselt Wimbledonis säranud tennisetalent võitles pikalt depressiooniga

Coco Gauff.

FOTO: Dita Alangkara/AP

Mullu juba 15-aastaselt tennisemaailma tippude hulka murdnud Cori Gauff tunnistas, et vaatamata noorele eale on ta endaga juba tõsist võitlust pidanud.

Noore ameeriklanna tähelend algas mullu juulis, kui ta alistas Wimbledoni põhitabeli avaringis endise esinumbri Venus Williamsi. Gauff purjetas maailma kuulsaimal tenniseturniiril neljandasse ringi ning temast rääkis kogu maailm. 

Mõni kuu hiljem jõudis 15-aastane tennisist US Openil kolmandasse ringi, kerkides maailma edetabeli 100 parema hulka. Teda ei võetud enam kui noorsportlast, vaid mängijat, kes peaks matše võitma endast tunduvalt kogenumate vastu. 

«Olen pidevalt olnud noorim, kes midagi teeb võib saavutab. Seega võimendus haip, mida ma ei soovinud. Lisasin endale ka ise pingeid, sest tahtsin kiiresti tulemust teha,» jutustas Gauff oma lugu Behind The Racquetile. 

Kõige raskemad ajad olid tema jaoks paar aastat tagasi. «2018. aastal, vahetult enne Wimbledoni turniiri, mõtlesin tõsiselt, kas ikka tahan tennisega tegeleda. Tulemused olid mul alati head, see polnud probleem. Lihtsalt tekkis küsimus, kas naudin seda ala, mida armastan?» arutles neiu. 

«Lõpuks sain aru, et ma pean mängima iseendale, mitte teistele inimestele. Umbes aasta olin ma sügavas depressioonis. See oli mu elu raskeim aasta.»

Gauff lisas, et ta ei välistanud isegi pikema pausi võtmist, et peas korda luua. Seda siiski ei juhtunud. «Tagantjärele oli see muidugi õige otsus,» märkis Gauff. «Aga tol hetkel olin suures segaduses ja eksinud, mõtlesin üle. Valasin palju pisaraid ning vaagisin kaua, kuid see kogemus tegi mind tugevamaks.»

Märtsis 16. sünnipäeva tähistanud Gauffi võrreldakse pidevalt õdede Venus ja Serena Williamsiga. «Esiteks, ma pole veel nende tasemel. Olen alati mõelnud, et pole aus mind, kui alles kasvavat mängijat, Williamsi õdedega võrrelda,» arvas tennisetalent. 

«See ei tundu õige, võtan neid endiselt nagu iidoleid. Loomulikult loodan jõuda nendega samale tasemel. Mõlemad on mulle suureks eeskujuks, aga pean oma tee ise leidma.»

Tagasi üles